В результаті екологічної катастрофи в Угорщині, де прорвало дамбу з резервуаром отруйної речовини - червоного шламу, - може постраждати й Україна.
За даними екологів, якщо отрута потрапить у Тису, населені пункти в районі Мукачевого і Чопа доведеться евакуювати.
"Треба точно знати, скільки отрути потрапило в річки, і вже зараз вживати заходів. Маючи точні дані, можна порахувати, коли отрута досягне території України і які райони можуть потрапити в зону ураження", - вважає хімік Микола Задорожний.
За словами хіміка, червоний шлам - це небезпечна речовина, утилізувати яку складно і дорого - вона зберігається в резервуарах десятки років, повідомляє ТСН.
"Неважко здогадатися, що може статися з людиною, яка ризикне випити наповнену шламом воду. Тому вже зараз можна сказати: якщо в Тису потрапить шлам, населені пункти в районі Мукачевого і Чопа доведеться евакуювати", - резюмує вчений.
У той же час в Міністерстві надзвичайних ситуацій повідомили, що територія екологічного лиха перебуває на великій відстані від басейну річки Тиса, і загрози попадання шламу у р. Тиса та на територію України немає.
"Поки ми вважаємо, що Україні вдасться уникнути екологічної катастрофи. Але оперативна група на всякий випадок уже сформована. У разі необхідності вона зможе виїхати в Угорщину", - повідомив Григорій Марченко, директор департаменту управління рятувальними силами МНС.
Як повідомлялося, уряд Угорщини оголосив надзвичайний стан у трьох областях на заході країни після того, як 4 жовтня на заводі з виробництва глинозему вибухнула дамба резервуара з токсичними відходами.
Всього ж у катастрофі загинули не менше 3 людей, більше сотні постраждали. Кілька людей вважаються зниклими безвісти.
Вибух на греблі резервуара з так званим "червоним шламом" стався на великому підприємстві з виробництва алюмінію Ajkai Timfoldgyar Zrt в 160 кілометрах на захід від Будапешта.
За даними голови місцевих рятувальників Дьєрдя Бакош, після вибуху з резервуара вилилося 600-700 тисяч кубічних метрів токсичних відходів.