У межах розслідування кримінальної справи щодо вироблення і збуту підроблених лікарських засобів у Львівській області арештовано одну людину, іще низку – затримано, повідомив 13 листопада заступник начальника відділу управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВСУ у Львівській області Денис Гусашвілі.
Начальник Державної служби з лікарських засобів у Львівській області Сергій Чередніченко розповів, що вилучення фальсифікату стало результатом майже трьох місяців роботи. Збутом підроблених ліків, за його словами, займалися не великі мережі аптек, а дрібні підприємці на спрощеній системі оподаткування, які працювали без касових апаратів.
Окрім того, він зазначив, що склади і цехи з фальсифікатом знаходяться на території Львова, і підприємство, яке їх збувало до аптек, працювало без ліцензії вже впродовж 5 років.
Денис Гусашвілі додав, що устаткування з цехів вилучене, а загальна вартість вилучених ліків орієнтовно становить не менше 1 млн грн (загалом 200 тис. одиниць найменувань).
На запитання, чи аптеки, з яких було вилучено ліки, закриті, чи, навпаки, вони досі працюють, Денис Гусашвілі відповів: «Не можу відповісти, чи вони працюють. Можливо, не працюють».
Своєю чергою, перший заступник голови Державної служби з лікарських засобів України Інна Демченко зазначила, що після вилучення партії підроблених ліків почалися позапланові перевірки, і вже вчора, 12 листопада, це дало перші результати: був вилучений інший фальсифікат.
Також вона вказала на те, що загалом фальсифікатори підробляють ліки, які рекламують і відпускають без рецептів – наприклад, Мезим.
Нагадаємо, 8 листопада співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Львівській області викрили керівників та засновників приватного підприємства, які через мережу аптечних закладів Львівщини реалізовували фальсифіковані медикаменти. Начальник ГУ МВС у Львівській області Олександр Рудяк попередньо зазначив, що у продажі вилучений фальсифікат коштував декілька мільйонів гривень.