Львівщина має 17 млрд грн кредитів та 15 млрд депозитів. Про це 4 листопада на засіданні сесії Львівської облради, доповідаючи про прийняття заходів щодо стабілізації фінансово-економічної ситуації на Львівщині у зв’язку зі світовою фінансовою кризою, повідомив голова Львівської ОДА Микола Кміть. За його словами, на Львівщині не відбулося серйозного відтоку коштів з депозитів. Водночас він зазначив, що відбулося незначне зростання збільшення кредитів у національній валюті.
Щодо стабілізації економіки області у зв’язку з кризою, голова ЛОДА видав розпорядження, як складається з 36 пунктів. Також голова Львівської ОДА додав, що львівські банки знаходяться поза зоною ризику. Всі вони проводять кредитування, але у незначній мірі. "Ми намагаємося допомагати великим та сільськогосподарським підприємствам в отриманні кредитів. Водночас я хочу звернутися до контролюючих органів та влади усіх рівнів сприяти залученню інвестицій. Україна є десь на 148 місці за сприятливістю ведення бізнесу. Ми повинні змінити цю ситуацію. Всі обмеження необхідно зняти, інвестори мають отримувати всі необхідні дозволи, за винятком випадків, коли це загрожуватиме безпеці місцевих мешканців", - додав голова Львівської ОДА. Водночас він зазначив, що Львівщині не уникнути звільнень на підприємствах. Відсоток безробіття на Львівщині - 1,2%, в зв’язку з кризою він зросте до 3-4%. "Саме тому ми повинні все зробити, аби у нас відкривалися нові підприємства", - зазначив голова ЛОДА.
Щодо боргів по зарплаті, то їх найбільше мають державні підприємства, зокрема у вугільній галузі та науково-дослідних інститутах. "Найбільшим боржником є ЛАЗ. Я зустрічався з керівництвом цього підприємства, вони обіцяли протягом найближчого часу погасити борги і ввійти в режим постійних виплат", - додав губернатор.
Також Микола Кміть закликав, аби все населення Львівщини могло купувати українське. Крім того, голова Львівської ОДА закликав депутатів Львівської облради проголосувати за звернення до Кабміну, Президента, ДПА щодо повернення ПДВ. "На Львівщину в цьому випадку практично не звертають уваги. Кошти повертають на Схід і Південь України", - зауважив керівник області.