Через Курченка у негазифіковані села Львівщини не завозять газ у балонах

17:24, 28 серпня 2014

Скраплений газ вже більше, ніж півроку не розвозять по Львівській області. Причина криється у відсутності аукціонів. Тому селяни стали заручниками ситуації. 

Жителька села Гумниська Буського району пані Оля тримає газовий балон у себе на кухні як музейний експонат. Каже, що зараз справжня розкіш розігріти їжу на газі. Жінка вже збилась із ліку, коли востаннє завозили до Гумниськ повні балони.

«Раніше привозили щотримісяці. А досі не привозять. То колись не економив. Палив скільки можна. А тепер економлю», наголосила селянка.

Дехто по селах купив собі електричні плити. Однак пенсіонерка пані Оля палить дровами, як багато хто. Але це також недешево. Машина деревини коштує тисячу гривень. А її ще потрібно порубати. Це вже робить сама. Бо помічників в селі нема.

«Всі хочуть гроші. Комусь дай горілки - нап'ється, зараз прийде жінка кричить. Ліпше сама поріжу, сама порубаю собі і все», - бідкається старенька.

Газ привезуть вже у вересні. Принаймні таке обіцяють обласні газовики. Виправдовуються, що піврічна газова посуха була через відсутність аукціонів. Ними, до слова, займався одіозний Сергій Курченко. Нині ж людям обіцяють благо повернути після серпневих торгів. Щоправда, вже попереджають - не одразу.

«Враховуючи те, що з січня до серпня - 6 місяців - не було аукціонів, відбувся дефіцит цього ресурсу, тому перший місяць забезпечити потребу, яка є у споживачів, ми не зможемо», - пояснив представник "Львівгазу" з питань реалізації скрапленого газу Любомир Усташук.

Готуються до запуску газонаповнювальні станції. Увесь цей час тут продавали тільки комерційний газ. Зараз знову запускають лінію заправки газу для населення. Ціну звичайно підняли. Але враховуючи, що його не було півроку населення готове платити 170 гривень. Це все ж у два рази менше комерційного, який збувають на АЗС.

«Ми можемо забезпечити тільки в розумних межах. Спеціалізований газ дається тільки 1 балон на рік для населення - такі ліміти. Через це один балон завозимо», - розповідає бухгалтер Радехівської ГНС Галина Призва.

Та от у селі Гумниська віртуальним обіцянкам вже не вірять. Бо балони тут не дзвеніли ще з 2013 року. Та й такі ліміти погоди не зроблять.

«Слабо віриться. Тому що вже скільки часу ми звертаємося, просимо, реально газу не завозять», - зневірено говорить сільський голова села Гумниська Тетяна Кравець.

В області є щонайменше 50 тисяч споживачів, які досі користуються скрапленим газом.