Через проблеми з вивезенням сміття у Львові можуть виникнути епідемії. Як повідомили ZAXID.NET у ГУ Держпродспоживслужбі у Львівській області у відходах можуть розмножуватись різні збудники захворювань, зокрема кишкових інфекцій, дизентерії, вірусного гепатиту А, лептоспірозу.
«Усі мешканці Львова бачать, що робиться зі сміттям: контейнери переповнені, сміття не вивозиться. Звичайно, що це є небезпечно. З підвищенням температури повітря буде відбуватися гниття накопичених відходів, що може призвести до сприятливих умов для розмноження збудника небезпечних захворювань. Зокрема, це дизентерія, кишкові інфекції, вірусний гепатит, туберкульоз та багато інших», - розповів ZAXID.NET заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин.
У коментарі ZAXID.NET головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, розповіла, що як тільки у місті буде потепління принаймні до 20 градусів, то у місцях збору відходів буде скупчення мух, які є переносниками мікроорганізмів, що можуть викликати гострі кишкові інфекції. Зокрема, це може трапитися, якщо мухи потраплять на харчові продукти.
«Є також небезпека, що збільшиться кількість щурів у місцях, де є харчові відходи. Вони є переносниками лептоспірозу. Також може збільшитись кількість бродячих собак, а тому, ймовірно, збільшитьсь кількість укусів, а собаки бувають хворими на сказ», - каже Наталія Тімко.
За словам Волошина, наразі немає повідомлень про спалахи інфекційних захворювань через переповнені сміттєві контейнери. Однак, якщо ситуація з вивозом сміття не зміниться, то є загроза спалаху нових епідемій. Волошин додав, що якщо буде зафіксовано перевищення епідпорогу, то це є приводом для закриття навчальних закладів.
Додамо, що сьогодні, 21 березня, Олег Синютка заявив, що сміття з усіх переповнених майданчиків вивезуть протягом тижня. У Львівській міськраді кажуть, що таких майданчиків є 454, що становить третину усіх майданчиків у місті.