Через офшорні зони цьогоріч здійснено експортних операцій на 3,64 млрд грн

12:30, 25 грудня 2008

Для виявлення сумнівних фінансових операцій, а також протидії відмиванню (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом, Департамент боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА України постійно проводить аналіз зовнішньоекономічних операцій, які здійснюються суб’єктами господарювання, у тому числі з використанням офшорних зон. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі ДПА.

Встановлено, що з початку року 68 суб’єктів господарювання України (резиденти) здійснили імпортні операції через фірми, зареєстровані в офшорних зонах, на 64 млн грн.

Основними постачальниками (імпортерами) продукції з офшорних зон виступають компанії Ліберії - на загальну суму - 41,8 млн грн, Багамських островів - 7,65 млн грн; Белізу - 4,96 млн грн; Британських Віргінських Островів - 2,78 млн грн, Бахрейну - 2,12 млн грн.

Експортні операції через офшорні зони здійснювали 262 суб’єкти господарювання України на загальну суму 3,64 млрд гривень.

Зокрема, найбільші обсяги експортованої продукції направлялись на адреси компаній, зареєстрованих в офшорних зонах Британських Віргінських островів - на суму 3,47 млрд грн; Гібралтару - 106,7 млн грн; Белізу - 25,7млн.грн; Багамських островів - 7 млн грн.

Як свідчить аналіз копій вантажно-митних декларацій, переважно фактичним отримувачем-нерезидентом виступає інша країна, ніж та, з якою українським підприємством було укладено угоду.

На сьогодні в Україні особлива система оподаткування розповсюджується тільки на імпортні операції з офшорами. Згідно з діючим законодавством, у склад валових витрат підприємств включається лише 85 відсотків видатків на оплату товарів, робіт, послуг, імпортованих з офшорів.