На території національного природного парку «Синевир» у Закарпатській області сталася пожежа. Про це йдеться у повідомленні на сторінці національного парку у Facebook.
«Вчора на території НПП «Синевир» в урочищі Стинка, прилеглому до Чорної ріки, сталася пожежа. Місцеві жителі на своїх угіддях спалювали суху траву. Вогонь перекинувся на дві споруди, які згоріли дотла. Завдяки оперативним діям служби державної охорони парку, пожежу вдалося загасити й не дозволити дістатися до лісових угідь національного парку», – йдеться в повідомленні.
У нацпарку наголосили, що неодноразово закликали громадян не палити суху траву, тому що це може призвести до займання лісу.
«Крім того, від спалювання трави страждає природа: у вогні гинуть рослини, комахи, дрібні тварини. При спалюванні трава перетворюється на попіл, а вся мікрофлора – гине. Вогонь погіршує і водно-фізичні властивості грунту. Це позначається на родючості, а отже, і на наступному врожаї сільськогосподарських культур. Для відновлення продуктивності грунту потрібен не один рік. У повітря виділяються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, можуть викликати алергію, захворювання дихальних шляхів, а також створюють сприятливі умови для розвитку онкологічних захворювань», – наголошується в повідомленні.
До слова, 8 квітня Кабінет міністрів підтримав законопроект, який у кілька разів підвищує штрафи за випалювання стерні або листя.
Зараз розмір штрафу становить 170–340 грн (10–20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а міністерство пропонує підвищити його до 850–6120 грн (50–360 мінімумів).
Натомість, за спалювання трави на території об'єктів природно-заповідного фонду буде передбачений штраф до 17000 грн (1000 мінімумів).