Львів'яни масово скуповують різні аварійні світильники та ліхтарі. Усе через планові відімкнення електрики.
У гіпермаркетах міста ще на вихідних «змели» з полиць майже всі автономки. «Попит шалений. З кількості 30 артикулів, які представлені в нашому асортименті, на цей момент лишилось тільки три позиції. Зараз повинні під’їхати нові, чекаємо поставки», – розповів продавець-консультант Володимир Кульматицький.
Популярні і ліхтарики на акумуляторах та традиційних батарейках. Працюють до 15 годин. За словами базарних крамарів, найчастіше запитують ручні і підвісні, рідше – налобні. Селянам же припали до душі гасові лампи. Торговці визнають, що ціни на увесь асортимент зросли, але не через попит, а внаслідок нестримного росту валюти.
«Це все береться за кордоном і, відповідно, ціна зросла. От ліхтарики коштували приблизно 300 грн, то зараз коштує 400-420 грн», – пояснив продавець Юрій.
Аби не замерзнути, доки немає світла, варто подбати і про безперебійне живлення автономного опалення, радять експерти. Вони також не залежуються на полицях. Ціна комплекту в середньому декілька сотень гривень.
«До них треба брати ще батарею. Вони просто перемикають з 12 вольт і з акумуляторів беруть живлення. Приблизно котел споживає 250-300 ват – максимально. Воно в автоматичному режимі переключаються», – розповів фахівець з електротоварів Олег Балан.
Продаж автономного живлення зріс на 50%. Пан Олег серед іншого на базарі продає генератори. Каже, і сам його має вдома. Для людей, які живуть за містом, це – річ незамінна. Особливо зараз. Втім, і недешева. За останні півроку середня ціна на них зросла на чверть.
«Є бензинові і є дизельні. Але люди переважно бензинові беруть. Ціни в нас такі, що переважно 2,5 і 2,8 кіловат, то від 4 до 7 тис. грн», – зазначив пан Олег, який продає генератори.
Натомість, визнають крамарі, дедалі менше беруть воскові свічки. Коли припинять відімкнення – не беруться прогнозувати навіть столичні урядники.