У Кам'янка-Бузькому районі – постійні перебої з вивозом відходів. В окремих селах сміття лежить у баках вже другий тиждень. Усі контейнери стоять переповнені, а селяни шукають виходу з ситуації, як можуть. У сільських радах кажуть, що перевізники навідуються до них не часто, адже фізично не мають куди вивозити сміття.
У с. Батятичі Кам'янка-Бузького р-ну, переповнені смітники стоять через кожні 20 метрів. Звичайно, до львівських їм далеко. Але могло бути більше. Просто мешканці бояться складати відходи під баками. Адже, пакети розривають собаки, а потім розносять сміття по селі. Тому місцеві утилізацією займаються самостійно.
«Незаконно спалюють, дим йде, чад всюди», – каже мешканець села пан Володимир.
У селі розповідають: ті, що мають автівки, вивозять сміття десь за межі села. Інші просто тримають його на подвір’ях. У сільській раді кажуть: клопоти із вивозом відходів мають постійно.
«Люди скаржаться, люди обурені, ще й через те, що планується підняття тарифів. Дуже важко цю тему обговорювати, хоча ми розуміємо, що і альтернативи теж немає», – каже сільська голова Батятич, Ольга Браташ.
Схожа ситуація в усьому районі. Та й працює там лише один перевізник. Але до нього жодних претензій, адже полігону в районі немає.Тож і вивозять сміття, коли є можливість.
«Цієї роботи так не видно, тому що, якби забирали по графіку, сміття би зменшилось, а так забирають раз на тиждень, а населені пункти є великі. Є люди, які тримають сміття вдома, – розповідає голова Жовтанецької ОТГ Ярослав Деркач. – Коли перевізники забирають сміття, люди автоматично зразу знов наповнюють усі баки. Тому здається, що в нас завжди ті сміттєві баки повні».
Раніше Кам'янка-Бузький район вивозив сміття на Грибовичі. Тепер, як і Львову, треба постійно шукати альтернативні майданчики.
«Ми ведемо діалог, ми ведемо перемовини з полігонами. які на сьогоднішній день діють на території області і які допомагають і приймають наше сміття», – розповів голова Кам'янка-Бузької райдержадміністрації Володимир Кирилич.
В адміністрації запевняють: інші райони йдуть їм на зустріч, але є полігони, які приймають тільки частину відходів. Додаткові перешкоди створюють громадський спротив і заполітизованість цього питання.