Через підвищення тарифу на вуличне освітлення у Львові може побільшати темних вулиць

20:47, 28 січня 2016

З 1 березня Національна комісія у сфері енергетики має намір підвищити тариф на вуличне освітлення у 2,4 рази. Якщо минулого року Львів заплатив за освітлені вулиці майже 10 мільйонів гривень, то після підвищення рахунки зростуть більш ніж у два рази. Де шукати таких грошей — міські енергетики наразі не знають, відтак і не виключають, що місто частково буде у темряві.

На вулиці Зубрівській світла ліхтарів, які освітлюють двір з однієї сторони будинку, тут не вистачає. Тож темрява цією алеєю тягнеться аж до вулиці Довженка. А це чи не єдина доріжка, якою сихівчани підходять до своїх під’їздів.

«Були випадки, що навіть на мого родича напали, коли він йшов з роботи пізно, побили, забрали деякі речі. Тут дуже було б добре, якби було освітлення. І це в інтересах мешканців, які тут живуть, людей, які тут теж можуть проходити», — розповідає сихівчанин Олег.

Цього року якраз тут «Львівсвітло» збирається встановити ліхтарі. А загалом у місті мають зробити близько 1500 нових світлоточок. Та з 1 березня замість 0,48 грн/кВт·год, підприємству доведеться платити 1,14 грн/кВт·год. У бюджеті на це заклали понад 13 мільйонів гривень, а знадобиться 21.

«Або просити більше грошей, або економити на включеннях, або включати тільки частину мереж, тобто включати одну фазу, 2 з 3 світильників будуть світитися», — зазначив директор ЛКП «Львівсвітло» Олександр Лазуткін.

Це ж стосується сіл та селищ. У Давидові, де живе майже шість тисяч людей, освітлені не так багато вулиць. Це центральні шляхи, дороги біля школи, церкви та магазинів.

«Бачите, як кудись стати? Ноги будуть мокрі. Треба, як мінімум, ліхтарик мати. Мені здається, що хоча б через стовп має світитися», — розповідає Ігор, що мешкає у Давидові.

Новообраний сільський голова хоче зробити світлими ще сім вуличок. Для цього заклав у бюджеті 60 тисяч гривень. Тепер цих грошей не вистачить.

«Було б, напевно, краще нам як громадянам, так само краще енергетикам в тому випадку, якщо ми би більше освітили села, водночас ми би збільшили споживання тієї самої електрики. Ми би також платили більше. В тому випадку, якщо зростає тарифікація, ми не зможемо. Або в меншій мірі нові збудувати електричні лінії і тому, ясна річ, будемо використовувати менше енергії», — пояснює сільський голова Давидова Віталій Дяків.

Бюджети міст, сіл та селищ вже сформовані, відтак, де громадам шукати гроші, Національну комісію у сфері енергетики, схоже, не хвилює, розповідає депутат Роман Кізима.

«Тому ми закликаємо переглянути рішення, привести його у відповідність до минулих періодів», — додав депутат обласної ради  Роман Кізима.

Обласна рада звернулась до Кабміну, парламенту та НКРЄ повернутись до старого тарифу. Аби був результат, такі ж листи просять писати усіх голів сіл, містечок та селищ.