Через провал 5-ї хвилі мобілізації солдати «переслужують» на війні понад рік

19:42, 6 липня 2015

Уже два місяці Світлана Дяченко оббиває пороги військової прокуратури та пише листи до Міноборони. Її чоловіка мали б демобілізувати ще 16 травня. Та досі відтягують його законне право.

«Його мали б демобілізувати 16 травня, але оскільки не прописано чітко в указі президента термінів, то в травні, або в червні. Проте він досі там. Грошове забезпечення не отримав уже за травень. Писала рапорти, але відповіді немає», – розповіла дружина військового.

Таких військових, які чекають на демобілізацію, чимало. Це лише за законом їх мали б звільнити за 10 днів до року служби в зоні АТО. «Держава зайняла вигідну позицію. У моїй ситуації, наприклад, вимагали підтвердження, що я працюю на роботі інструктором мобілізованих. Але ті люди, які не мали роботи, їх тримають. Кажуть, що нема підстав їх звільняти, щоб ще трошки потерпіли», – розказав демобілізований, інструктор новобранців Олексій Миронець.

Аби демобілізували втомлених військових, які відслужили уже по року на передовій, потрібно набрати нових солдатів. Бійці не можуть залишити своїх позицій та укріплення, і не розуміють, за кого вони воюють.

«Нас не можуть поміняти, тому що немає заміни. І залишити позицію ми також не можемо. Немає ні наказу, нічого нема. Коли нова людина приходить, тоді можна передати свою посаду. Виходить так, що ми несемо службу, і тільки нам це потрібно, більше нікому», – поскаржився демобілізований солдат 24-ї бригади Роман Ганущак.

Під час 6-ї хвилі мобілізації на Львівщині призвали 50 депутатів та 10 голів сільських рад. Загалом же в області мають призвати 2600 чоловіків.

«У нас є 60 днів і впродовж цієї хвилі ми маємо призвати 2600 чоловік до Збройних Сил України з Львівської області. 6-та хвиля мобілізації була зумовлена тим, що 5-та хвиля не була виконана», – зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Корнат.