Через Росію українські "молочники" втратили 150 млн грн

Через Росію українські "мо

13:45, 27 травня 2014

За підрахунками асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), внаслідок зниження закупівельних цін на молоко дохід від реалізації молока сільськогосподарських підприємств скоротився за місяць на 150 млн. грн.

Після введення обмежень на експорт української молочної продукції в Російську Федерацію, закупівельні ціни на молоко знизились з середини квітня на 15-20%. На зменшення закупівельних цін також частково повпливало сезонне зростання виробництва молока, проте цей фактор зменшив ціну не більше, ніж на 4-5%, повідомила прес-служба УКАБ.

Внаслідок погіршення торгівельних відносин із Росією підприємства отримували від реалізації одного літра молока на 0,50-0,80 грн. менше. Реалізовуючи близько 230 тис. т молока в місяць, втрати сільськогосподарських підприємств від зниження цін склали близько 150 млн. грн, підрахували аграрні експерти.

"Забезпечити належний рівень цін не зміг навіть меморандум, в якому переробники зобов’язалися забезпечити стабільні ціни на молоко для сільськогосподарських виробників та утримувати їх на певному рівні. Цей меморандум є декларативним, адже він не міг стабілізувати ціни, і зараз ніхто не розуміє реальну ціну на молоко, яка має сплачуватсяи виробникам", - йдеться в повідомленні.

Також в УКАБ додали, що великою проблемою для виробників молока наразі є стрімке зростання його собівартості внаслідок підвищення цін на корми. Зокрема, вартість соєвого шроту з початку року зросла на 40% і зараз складає близько 7700 грн./т. Майже на 30% зросли ціни на кукурудзу – до 2500 грн./кг.

«Слід розуміти, що такий дисбаланс є загрозливим для галузі і робить її збитковою.  Якщо ситуація не зміниться, то близько 100 тис. голів великої рогатої худоби (ВРХ) можуть бути вирізані вже найближчим часом. Найнебезпечнішим є вирізання телиць, що значно зменшує кількість ремонтного молодняку і загрожує занепадом молочної галузі в найближчі 3 роки», – повідомила експерт аграрних ринків УКАБ  Аліна Жарко.

Як повідомляв ZAXID.NET, 7 квітня Росія призупинила ввезення української молочної продукції, зокрема, сирів, низки українських виробників нібито через порушення вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів.

А 18 квітня "влада" окупованого Росією Криму констатувала, що цьогоріч на півострові спостерігатиметься дефіцит молока.