Через розвантаження шкільних програм для 10-11 класів нові підручники видавати не будуть

11:00, 18 лютого 2016

Робочі групи при Міністерстві освіти і науки України розробляють пропозиції щодо «розвантаження» шкільних навчальних програм для учнів 10-11 класів. Ця робота проводиться на виконання наказу міністра освіти і науки Сергія Квіта №92 від 8 лютого 2016 року. Про це ZAXID.NET повідомила заступник начальника Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти – начальник відділу змісту освіти, мовної політики і освіти національних меншин Міносвіти і науки України Наталія Бєскова.

«Відповідне рішення пов’язане з тим, що було багато скарг громадських організацій та батьків на те, що програми шкільних предметів є перевантаженими», – зазначила Наталія Бєскова.

За її словами, у попередні два роки відбулося доопрацювання з метою розвантаження навчальних програм для початкової і середньої школи. Тепер – черговий етап – доопрацювання програм для 10-11 класів.

«Під час доопрацювання програм буде забрано багато теорії з них, теми, які є дуже специфічними, більш потрібними фахівцям. Йдеться про теми з теорії літератури у програмах вивчення літератури, з мови, приміром, що стосуються стилістики мови. До прикладу, у біології для середньої школи було передбачено 15 годин на вивчення теми «Черви»: будова червів розглядалася до найменших дрібниць. Теорія у програмах залишиться, але вони приводяться у відповідність із віковими особливостями дітей. Зараз ми їх зробимо більш доступними», – прокоментувала Наталія Бєскова.

Вона повідомила, що відповідні пропозиції щодо кожного шкільного предмету робочі групи напрацюють до квітня і оприлюднять їх на сайті Міносвіти для громадського обговорення. Опісля обіцяють зібрати пропозиції і зауваження і узагальнити їх. Остаточно навчальні програми будуть змінені до початку нового навчального року у школах. Учнів 11 класів, які готуються до ЗНО у 2016 році вони не торкнуться.

«Програми із ЗНО, які є на сайті Міносвіти та Українського центру оцінювання якості освіти, є чинними. Діти, які готуються до ЗНО цьогоріч, вчаться за чинними навчальними, які є нерозвантажені», – сказала вона.

Не передбачається витрат і на нові підручники. «Підручники видані. Нових тем додаватися не буде. Не йде мова про додаткові теми, навпаки мова йде про їх скорочення», – зазначила Бєскова.

Також представник Міносвіти зазначила, що нововведення не позначиться на зарплатах вчителів.

«Зарплата вчителя залежить від кількості годин, а не від змісту програми. Загальна кількість годин не зменшується, просто відбудеться перерозподіл», – сказала вона.