Через шторм екологи не можуть почати ліквідацію наслідків аварії танкера під Одесою

Як тільки вщухне шторм, екологічні служби розпочнуть ліквідації наслідків аварії

12:58, 23 листопада 2019

Екологічні служби через шторм не можуть приступити до ліквідації витоку паливно-мастильних матеріалів у місці аварії танкера Delfi поблизу Одеси. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.

«Зараз на місці аварії зберігаються несприятливі погодні умови – швидкість вітру 12–14 м/с, хвилі 3 бали», йдеться у повідомленні.

Як тільки вщухне шторм, екологічні служби АМПУ встановлять навколо аварійного буксиру бонові загородження, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море.

Після цього екологи вирішуватимуть, як очистити забруднені ділянки та запобігти розповсюдженню нафтопродуктів у морській воді. Зокрема, обстежать корпус судна із залученням водолазів. Якщо буде можливість відновити плавучість танкера, то пробоїни закриють, а воду відкачають.

Нагадаємо, що у ніч на 22 листопада судно Delfi через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Згодом рятувальники евакуювали трьох членів екіпажу танкера.

Увечері 22 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 90 разів.