Скасування квоти на українську музику в радіоефірі означатиме лише одне: невдовзі з ефіру зникне українська, україномовна пісня, натомість з радіоприймачів лунатимуть навіть не світові хіти, а звичайна російська попса і блатний шансон – цими жанрами обмежуються смаки власників та менеджерів радіостанцій, більшість з яких виходять під російськими торговими марками.
Відповідну заяву озвучила 22 лютого на сесії Львівської обласної ради голова фракції ВО «Свобода» Ірина Сех.
У заяві фракції йдеться:
«Існування квоти на українську пісню – однозначно не робить честі нашій державі: навряд, чи європейцям зрозуміла ситуація, коли вітчизняна музика змушена пробиватися в ефір. Зрештою, й тих законодавчих норм ніхто особливо не дотримувався. Ми ж бачимо, як це робиться: якщо в радіоефірі крутять українську естраду, рок чи фольк, то або пізно вночі, або вдосвіта, так само, якщо в програму ставлять фільм Миколайчука чи Іллєнка, то далеко не в прайм-тайм, а десь після 2-ї ночі, коли вже байдуже, що показувати», - зазначено у заяві.
«Ми вважаємо законопроект Партії регіонів про скасування квот на український продукт в ефірі – антиукраїнським документом, який дискримінує українську музику та прирікає її на занепад й катакомбне існування. Ми розцінюємо цю ініціативу як виконання замовлення іноземних (читай – російських) власників радіостанцій, які працюють в Україні. Це ще одна спроба наступу на українську культуру, намагання загнати її в гетто, відмежувати авторів від публіки. Ухвалення цього закону стане ще одним кроком до духовної окупації України», - йдеться у заяві.
Втілюючи «Програму захисту українців» ВО «Свобода», ми вимагаємо встановити обов'язкові квоти ефірного часу на радіо та ТБ для національного аудіовізуального продукту або музичних творів українських авторів чи виконавців та обов'язкові квоти екранного часу на ТБ та в кінопрокаті для фільмів вітчизняного виробництва.
Нагадаємо, 1 лютого парламент прийняв у першому читанні законопроект про вилучення квот на українську музику в радіоефірі , автором якого є Олена Бондаренко. Перед тим його підтримав парламентський комітет свободи слова. Також його ухвалення просила Незалежна асоціація телерадіомовників.
У зв’язку з цим, 26 організацій просять громадського обговорення щодо квот на українську музику.
Раніше, 2006 року, був прийнятий закон про 50% обов’язкову квоту на українських радіостанціях. Як зазначила співачка Руслана Лижичко, насправді на радіостанціях виконувалася 22% квоти.
«Обов’язкова квота стимулювала український продукт. Тепер її хочуть скасувати», - сказала Руслана.