Через скасування податку на медикаменти пацієнти сподіваються на зниження цін

22:16, 16 квітня 2015

Верховна Рада скасувала податок на медикаменти. Тепер лікарі і пацієнти сподіваються, ціни знизяться хоча б частково. 

Без ПДВ та додаткового імпортного збору такі пільги діятимуть на міністерські закупівлі до кінця березня 2019-го року. В департаменті охорони здоров'я певні: це перший крок до того, щоб ліки подешевшали. Адже держава здійснюватиме закупівлі напряму через міжнародні організації. 

«Не поодинокі випадки, коли препарат, який виробляється за ціною, умовно кажучи за 10 євро за упаковку, може пересікати митну територію України уже ніби то із перших рук за ціною 50-60 євро. Тому що вони проходять через 3-4 офшорні компанії і в результаті виникає така ціна», — пояснює директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Богдан Чечотка.

Посадовці припускають, що нововведення стосуватиметься здебільшого важких недуг. Дешевше стане лікувати ниркову недостатність, онкологію чи гепатит. Також не переплачуватимуть за розхідні матеріали та вакцини. Щоправда, в останньому випадку пацієнти різниці не відчують. Необхідні щеплення для них переважно безкоштовні. 

У лікарнях сподіваються: це покращить державну допомогу. Адже 80-90 відсотків вартості лікування падає на плечі хворих та благодійних фондів. Собівартість операції на серці в середньому коливається в межах 50-55 тисяч гривень. 

Як працюватимуть пільги, ніхто точно не знає. Втім, лікарі певні — якщо подешевшають державні ліки, впадуть і ціни в аптеках.