Спека вплинула і на урожай. Овочі в'януть та засихають від нетипово високої температури. Тож аграрії констатують, врожайність цьогоріч буде нижчою, ніж торік.
На фермі «Малинівка» у селі Містки на Львівщині уже почали копати ранню картоплю. Цю партію чекають супермаркети та ресторани. Її урожай хороший, бо посадили рано і дощі встигли полити поля.
«Ранні сорти в цьому році є непогані, а пізні, які в травні посадили, не дуже. В цьому році є привілей у того, хто швидко посадив картоплю, той буде мати урожай. Хто пізно посадив, той буде мати насіння», – розповів фермер Петро Вовк.
Пізні сорти не встигли вирости через засуху. Дощ ще може збільшити врожай.
«Це сорт картоплі санте. У середині травня ми її садили після дощу. Впав дощ – її розмило зовсім. Ми її наново нагортали. Сухо, хочеться трошки дощику. Вона би ще трошки постояла і підросла, якби дощик», – розказав фермер Юрій Вовк.
Через те, що навесні дощ побив городину, доводилось пересаджувати культури. До того ж влітку майже не було дощів, і сонце пекло немилосердно. Морква та буряк мають шанс ще підрости, якщо падатимуть дощі.
«В мене було посаджено два гектари капусти. Град за один день всю капусту побив, що навіть сліду не лишилось від неї. І на тому місці, по капусті, ми посадили бурячок», – поділився Петро Вовк.
У селян біля осель теж зів'яла городина. Аби щось вродило, доводиться поливати свої грядки. «Та поливаємо трошки. Але не завжди можна полити, води теж не дуже вистачає. У нашому селі ще вода є, люди не дуже жаліються, але деякі криниці пересохли», – бідкається мешканка села Містки пані Ганна.
У пані Галі теж городина ледве жива після такої спеки. Пожовтіли кабачки, картопля, огірки. «Картопля не дуже така, бо сухо. Ми поливаємо трохи, от помідори, перець, огірки підливаємо», – розказав мешканка села Містки пані Галя.
Та селяни кажуть, що овочів, яких бракуватиме, докуплять у магазинах.