Через страйк водіїв львівська мерія та перевізники створять робочу групу

Робоча група має вирішити, що роботи з пільговими перевезеннями

21:28, 30 серпня 2016

У Львові створять робочу групу для вирішення ситуації, яка склалася навколо перевезення пільговиків у міських маршрутних автобусах. До складу робочої групи увійдуть чиновники Львівської міськради, керівники п’яти автотранспортних підприємств та представники профспілок перевізників. Таке рішення ухвалили під час наради у мерії 30 серпня.

Нагадаємо, у вівторок зранку низка водіїв, з якими львівські АТП мають договори про оренду автобусів, не вийшли на маршрути і висунули вимоги міськраді. Причиною страйку вони називають те, що не отримують компенсацію за перевезення пільговиків. Самі перевізники заявили про «близько 300 страйкарів», натомість в управлінні транспорту львівської мерії нарахували лише 45 автобусів, які не курсували за своїми маршрутами. 

У зв’язку зі страйком ввечері на нараду зібралися керівники всіх львівських АТП, представники перевізників, які зранку оголосили страйк, члени ГО «Розвиток громади», мер Львова Андрій Садовий та керівники низки департаментів і управлінь міськради. Під час наради представники всіх сторін конфлікту висловили свої пропозиції щодо виходу з ситуації. 

Так, представники приватних перевізників вимагають від міськради обмежити перевезення пільговиків, відновити діяльність робочої групи, вдосконалити транспортну мережу, запровадити електронний квиток та змінити умови конкурсу на визначення перевізників на міських маршрутах, який відбудеться цієї осені.

Зокрема, окремі перевізники запропонували один з трьох можливих варіантів обмеження пільгових перевезень: обмеження часу безкоштовного проїзду пільговиків, обмеження кількості пільговиків в одній маршрутці або ж запровадження на кожному маршруті по одному автобусу, у якому зможуть їздити пільговики.

Натомість начальник управління транспорту і зв’язку ЛМР Віктор Щир нагадав страйкарям, що навесні 2015 року виконком уже обмежував час безкоштовного проїзду пільговиків у маршрутках до шести годин на добу. Тоді суд визнав таке рішення мерії незаконним. Відтак, на думку Щира, знову обмежувати пільгові перевезення рішенням міськради недоцільно. 

Крім того, за словами очільника управління транспорту Віктора Щира, жодне з львівських АТП наразі не може назвати точної кількості пільговиків, які їздять у маршрутках протягом дня.

Разом з тим,  міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що чимало львів’ян користуються недійсними пільговими посвідченнями. Мер звернеться до ЛКП «Муніципальна дружина» та патрульної поліції з проханням контролювати проїзд пільговиків у громадському транспорті. Крім того, Андрій Садовий запропонував запровадити нові пластикові посвідчення з фотографіями пільговиків. «Щоправда, введення такого посвідчення треба продумати з юридичної точки зору, наскільки це можливо», – зазначив мер Львова. 

Відтак, учасники наради вирішили створити робочу групу, до якої увійдуть п’ять чиновників Львівської міськради, директори п’яти фірм-перевізників – комунального АТП-1 та приватних АТП-14630, «Міра і К», «Фіакр-Львів» та «Успіх БМ», а також п’ять представників перевізників-страйкарів та громадських організацій. Члени робочої групи мають напрацювати варіанти вирішення проблеми з пільговими перевезеннями та обговорити інші вимоги страйкарів.

Крім того, всі перевізники мають написати колективного листа до Верховної Ради та Кабміну з проханням врегулювати пільгові перевезення на всеукраїнському рівні. 

Наступна нарада між чиновниками міськради і страйкарями відбудеться у середу, 31 серпня. До того часу протестувальники обіцяють не виходити на маршрути.

Додамо, у Львові міські маршрути обслуговують п’ять фірм-перевізників. На міських маршрутах курсують близько 640 автобусів, частину з яких фірми орендують у приватних підприємців. 

Раніше витрати на перевезення пільговиків перевізникам компенсували з державного бюджету, проте цьогоріч це поклали на місцеві бюджети. На думку ж перевізників, передбачених у місцевих бюджетах коштів недостатньо.