Через агресивні дії охорони об’єкту будівництва на вул. Озаркевича, 4 львівські журналісти звернулися з заявами до міліції. У них вони вказали, що крім перешкоджання журналістській діяльності, охоронці також загрожували здоров’ю працівників ЗМІ.
Як розповів ZAXID.NETфотокореспондент інтернет-видання ZIK Роман Балук, коли сьогодні зранку журналісти прийшли на вул. Озаркевича через повідомлення, що там зносять частину шпиталю Шептицького, вхідна брама на об’єкт була закритою і охорона нікого не впускала.
Згодом браму відчинили, коли почала виїжджати машина з будівельним сміттям, і на об’єкт зайшли голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк та інші люди. Журналісти також хотіли зайти, однак охорона відмовилася їх впускати.
«Окремі люди пробували просто прорватися. Охорона почала нас виштовхувати, закривати перед нами брами, і, закриваючи її, мені ледь не зламали ногу. Мені затуляли камеру, браму зсередини підпирали, ніби татари нападають», – розповів Роман Балук.
Врешті журналісту, за власними словами, вдалося потрапити всередину, коли він обійшов об’єкт з іншого боку.
Його колега тим часом викликав міліцію, і коли правоохоронці під’їхали, Роман Балук написав заяву щодо перешкоджання журналістській діяльності.
Своєю чергою речник ГУ МВС у Львівській області Світлана Добровольська розповіла ZAXID.NET, що до міліції на номер «102» надійшло два дзвінки щодо подій на Озаркевича. Один – від журналістів щодо перешкоджання діяльності, інший – від громадян через незаконне встановлення паркану.
«На місці події працювала слідчо-оперативна груба, з’ясовуються всі обставини. Інформація внесене в журнал єдиного обліку», - зазначила Світлана Добровольська.
Нагадаємо, що сьогодні зранку на вул. Озаркевича, 4 «Інтергалбуд» загнав важку техніку і зруйнував найстарішу частину будівлі шпиталю митрополита Андрея Шептицького, з якої, власне й починався шпиталь і яка є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.