Через Тимошенко губернатор Закарпаття вирішує економічні проблеми "в ручному режимі"

11:47, 19 лютого 2009

У Закарпатській області розробляють проект двостороннього меморандуму співпраці - між банківськими установами та облдержадміністрацією, яка виступає представником інтересів громадськості краю. Такі заходи покликані мінімізувати вплив фінансово-економічної кризи на життєдіяльність області. За словами губернатора Олега Гаваші, влада вимушена "переходити на вирішення проблем в ручному режимі", оскільки "деякі урядові антикризові заходи дали зворотній ефект". Протягом кількох днів проект буде доопрацьований і представлений на сесії облради, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі ОДА 19 лютого.

Під час наради керівництва області з банкірами 18 лютого, у якій взяли участь голови облдержадміністрації Олег Гаваші та обласної ради Михайло Кічковський, начальники профільних управлінь, та керівники провідних банківських установ області, обговорювалися можливі кроки, які б дозволили зменшити кредитний тягар для громадян, відновити систему кредитування агропромислового комплексу і будівельної галузі. Олег Гаваші закликав банки до зниження кредитних ставок, до пошуку компромісу з клієнтами-позичальниками.

Більшість представників банківських установ констатували, що на рівні області робота банків є стабільною. Головне - відновити довіру населення до фінансових установ. Банкіри також висловили готовність кредитувати як село, так і будівельну галузь - якщо будуть відповідні гарантії держави. Тим часом уряд досі не прийняв нормативних документів, які б передбачали механізм рефінансування банків по кредитах. Невідомо навіть, якою буде відсоткова ставка.

Зокрема аграрії краю для проведення весняно-польових робіт потребують 135 мільйонів гривень. Без цих коштів селяни не зможуть купити пального, насіння, мінеральні добрива. Через відсутність кредитування, яке вплине на терміни проведення робіт, село може зазнати значних втрат.

Довiдка ZAXID.NET
У Закарпатській області працює 36 філій загальнонаціональних банків та 588 відділень. Станом на 1 січня цього року юридичним та фізичним особам видано кредитів на понад 8 мільярдів гривень.