Через трьох хворих на лептоспіроз у Львові позачергово труять щурів

17:35, 12 листопада 2012

У Львові троє людей захворіли на лептоспіроз: важке інфекційне захворювання. Його носіями та поширювачами є саме пацюки. Тому у місті від сьогодні розпочалась додаткова дератизація гризунів. Впродовж двох тижнів комунальники труїтимуть шкідників у всіх під’їздах і підвалах.

Дератизацію проводять двічі на рік – весною та восени, коли гризуни окуповують львівські підвали та подвір’я. Нинішнє полювання – додаткове. Його проводять на територіях окремих :ЖЕКів, де, ймовірно, дислокуються щурі, носії лептоспірозу та інших інфекцій. Про це інформують «Головні новини Львова».

«Лептоспіроз, туляремія, чума та ряд вірусних лихоманок. Впродовж року одна пара дає прибутку 700-800 штук. А живуть в середньому 5-8 років», – розповів головний дезінфектор області Зіновій Хитра.

В основі приманки – переважно пшениця, плюс отруйні речовини. Утім дезінфектори вимушені майже щомісяця змінювати асортимент страви, бо у щурів надзвичайно сильна імунна система: їхній організм швидко звикає до усілякої отрути.

Окрім цього, щурі досить хитрі, розумні та організовані. У їхньому війську є спеціальні воїни-розвідники, які йдуть попереду загону, немов камікадзе.

Гризуни – неабиякі ненажери. Один щур за місяць з’їдає до 20 кілограм пшениці або картоплі. Тож якщо їх не знищувати, можна втратити тони врожаю.

Мешканці будинків дезінфекторів зустрічають по-різному. Одні люб’язно відчиняють підвали – інші з буркотінням.

Найбільше нашестя пацюків спостерігалось у Львові на початку 90-х років минулого століття. Гризунів також завше більшає після капітальних ремонтів колекторів – тоді щуряче військо вилазить на поверхню.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.