Через відсутність необхідної кількості голосів члени депутатської комісії Львівської облради приймали рішення по телефону. На думку головного юриста облради Андрія Мельника, це не є порушенням, хоча у жодному документі, що регулює роботу депутатів ЛОР, можливість такого голосування не передбачена.
Ситуація з голосуванням по телефону виникла 11 квітня під час засідання депутатської комісії з питань комунального майна при розгляді питання про приватизацію колишнього універмагу на пл. Ринок, 32, коли були присутніми лише троє членів комісії.
Для прийняття рішення потрібні голоси мінімум чотирьох з шести депутатів-членів комісії. Оскільки ж кворуму не було, голова комісії Ігор Комарницький запропонував відсутній на засіданні депутатці проголосувати за рішення по телефону.
Ситуація повторилася двічі і обидва рази стосувалися приватизації приміщення на пл. Ринок, 32 (у порядку денному було два питання, пов'язані з цим об'єктом). Другий раз це сталося вже після того, як до засідання приєднався депутат від «Свободи» Ігор Барановський, який при голосуванні за ці питання утримувався.
Сам голова комісії, депутат від «Батьківщини» Ігор Комарницький пояснив, що відсутня депутатка Валентина Олексишин (також «Батьківщина») хотіла бути на комісії, однак мала відвідати поліклініку, тому й голосувала телефоном. При цьому вона не була учасницею обговорення питань – їй телефонували після самого обговорення, аби вона сказала, чи підтримує рішення комісії.
Головний юрист Львівської облради Андрій Мельник заявив ZAXID.NET, що в цьому випадку не було порушення регламенту ЛОР.
«Ні закон, ні регламент облради, ні типове положення про комісії не визначають, що депутат не може в телефонному режимі чи шляхом відеозв'язку брати участь у засіданнях комісії. Усі три нормативні акти визначають, що депутат бере участь в засіданні, але не визначають, яким шляхом», – пояснив Андрій Мельник.
Він також додав, що цій ситуації депутатка наперед повідомила, що хоче проголосувати телефоном, оскільки не матиме змоги прийти на засідання комісії.
«Наскільки мені відомо по цій ситуації, було звернення цієї депутатки про те, що через необхідність відвідання закладу охорони здоров'я, вона хоче взяти участь у засіданні комісії за допомогою відео- чи аудіозв'язку. Тобто в цій ситуації, на мою думку, людина має можливість брати активну участь, висловлювати свою думку, знайомитися з думкою інших учасників-членів комісії. Тому порушення не було», – підсумував Андрій Мельник.
У регламенті ЛОР та положенні про депутатські комісії справді нічого не сказано про голосування за допомогою телефону чи відеозв'язку. Вказано лише, що депутати зобов'язані брати участь у роботі комісій і що рішення на комісіях приймаються більшістю від складу.
Водночас практика голосування по відеозв’язку з лютого минулого року існує у Львівській міськраді, але тамтешні депутати внесли з цього приводу окремий пункт у положення про постійні комісії. При потребі, згідно з цим пунктом, не більше одного члена комісії може взяти участь у засіданні комісії за посередництвом відеоконференц-зв’язку. Факт такого голосування має бути окремо зазначений у протоколі засідання постійної комісії ради.