Через відсутність підручників деяким школярам доводиться завантажувати книжки з інтернету

19:44, 25 листопада 2015

Навчальний рік у розпалі, а деякі учні і досі без навчальних посібників. Гризти граніт науки для школярів четвертих та сьомих класів непросто. Діти вже три місяці вчаться за конспектами та з інтернету.

Зошити, крейда та ґаджети – так проходить урок хімії у 7-ому класі у 28-й школі. У декого з учнів доступу до інтернету немає. Уся надія на пам'ять та спеціальний зошит.

«Мені важко без підручника, бо там дуже багато всяких визначень, а в зошиті того менше є, багато чого немає. В мене, наприклад, інтернету нема. І там книжки немає, була демоверсія, але вона закінчилась», - зізнався учень 7 класу Віталій Окс.

Гуманітарні предмети вчити легше, навчальна програма співпадає із минулими роками. Проте з природничими науками важче. Учням доводиться записувати чимало визначень та термінів.

«Мені не важко вчитись з англійської та німецької мови, бо німецьку мова як початкова мова в нашій школі. І підручники ми відразу мали і досі по них йдемо», - розповів учень 7 класу Олександр Зубченко.

«Використовуємо старі підручними попередніх років, власні розробки, збірники завдань, а з української літератури діти використовують літературу, взяту у бібліотеці або також діти приносять планшети», - пояснила вчитель української мови та літератури школи №28 Леся Коваль.

«Завдання я роблю переважно, читаючи в інтернеті, але це дуже важко. Бо якщо є книжка, ти можеш собі подивитися, підкреслити. А якщо є інтернет то тяжко читати», -  поскаржився учень 7 класу Данило Макарчук.

Схожа ситуація з підручниками і у львівській школі №5. Гуманітарії якось дають собі раду.

«Ми не відчуваємо великого дискомфорту, що немає підручників. Сьогодні є багато ґаджетів всяких-різних. Крім цього підручники минулорічні майже відповідають програмі», - каже вчитель історії України та правознавства школи №5 Ольга Дах.

Для дітей вчитись з комп'ютером не проблема, але вони не усвідомлюють, як це впливає на їхнє здоров'я.

«Вдається вчитися, підручники з деяких предметів є, а з яких нема, можна тоді скористатися інтернетом», - з легкістю говорить школярка 7 класу Мар'яна Шалева.

А от нова програма з біології для 7 класу цьогоріч ускладнена і навіть перетинається із темами 8 класу.

«Вчителям доводиться готуватися дуже-дуже до кожного уроку. Я з свого досвіду зробила сайт і діти можуть використовувати конспекти уроків», - пояснила вчитель географії та біології школи №5 Тетяна Вікторівна.

У Міносвіти запевняють, що уже уклали угоду про друкування підручників. До шкіл їх почнуть завозити із першого грудня. Тож ймовірно до другого семестру навчання учні таки отримають обіцяні книжки.