Більш, ніж 70% закарпатської молоді не мають прикладів позитивного працевлаштування на батьківщині. У 6 тисяч закарпатських дітей батьки працюють за кордоном. Така ситуація сприяє формуванню споживчого ставлення до життя: молодь не хоче вчитися, працювати. Про це розповів директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич в Мукачеві під час засідання круглого столу на тему „Партнерство ЗМІ та державних, громадських організацій у попередженні торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції".
З його слів, спеціалісти прагнуть молодь перевиховати. Цього та наступного року обласний центр зайнятості спільно з управлінням освіти ОДА планує провести відповідні лекції для 120 ПТУ області. А також опитати закарпатців через сільські ради про проблеми, з якими стикаються наші громадяни, повернувшись в Україну.
Тим часом громадські організації прагнуть допомогти тим, хто все-таки вирішив тимчасово покинути рідне село чи місто. З початку вересня в Ужгороді на базі громадської організації "Веста" почав працювати Центр консультацій для мігрантів. За словами керівника ГО "Веста" Інни Сабадош, його створили для того, щоб якомога менше краян потрапляли у складні та небезпечні ситуації, шукаючи кращої долі за кордоном. У центрі можна отримати інформацію про ризики, пов’язані з виїздом за кордон, тут допоможуть перевірити ліцензію фірми, що пропонує роботу в інших країнах, проконсультують як правильно оформити необхідні документи тощо. Всі послуги у центрі - безкоштовні.