Через видворення українки з Польщі у Варшаві пікетували МВС

24 серпня

Близько 70 людей пікетували польське Міністерство внутрішніх справ, протестуючи проти заборони на в’їзд до Європейського союзу української громадської діячки Людмили Козловської. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Учасники заходу, що проходило під гаслом «Ні політичній депортації Людмили Козловської!», прийшли до міністерства, щоб висловити свою підтримку громадянці України, голові громадської правозахисної організації «Відкритий діалог» Людмилі Козловській, яку рішенням польської влади видворили з території ЄС.

Учасники акції вимагали, щоб Польща скасувала своє рішення про внесення Козловської в Шенгенську інформаційну систему (SIS) як особи небажаної в країнах Євросоюзу.

За словами організатора протестної акції Анджея Тшецяковського, видалення Козловської з території ЄС – це «результат безпрецедентних протиправних дій польської влади».

Він оприлюднив листа, підписаного групою опозиційних польських політиків, які закликали ЄС надати Козловській громадянство однієї з держав блоку.

В акції взяв участь Бартош Крамек, чоловік Людмили Козловської, який є її заступником у фонді «Відкритий діалог». Він сказав, що Польща використовує Шенгенську інформаційну систему «в політичних цілях».

За словами правника Ярослава Качинського, рішення про внесення громадської діячки в систему SIS ухвалене з порушенням процедур.

Натомість адвокат Ізабелла Банах говорила, що наразі юристи не можуть отримати відповіді на свої запити до польських органів влади щодо точних причин видалення Козловської з Євросоюзу.

Зазначимо, що Польща внесла українку Людмилу Козловську до Шенгенської інформаційної системи, що передбачає негайне вислання з ЄС, у той час як її чоловік, поляк, заявив: польський уряд здійснює депортацію у відповідь на його громадську діяльність. Варшава пояснила, що українку вислано через «істотні сумніви» стосовно фінансування фонду «Відкритий діалог».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Лікарі з Червонограда підписали найбільше в Україні декларацій з пацієнтами
«Онур» виграв аукціон на реконструкцію площі Двірцевої у Львові
Львів’янин Андрій Демчук став чемпіоном Європи із фехтування на візках
Апеляційний суд обрав запобіжний захід підозрюваному в убивстві чоловіка у Львові
Мораторій на Конституцію в окремо взятій області
Головні новини Львова за 25 вересня
РАГУlive. Випуск за 25 вересня
Від бароко до Телеграм-бота
На Сихові невідомі вкинули гранату в автомобіль кримчанина
Порошенко несподівано повернувся у трійку лідерів президентського рейтингу