Через війну на Донбасі Україна реалізовує стратегію НАТО щодо стримування Росії

17:43, 19 липня 2016

Заступник міністра оборони України Ігор Долгов заявляє, що Україна через війну на Донбасі реалізовує стратегію Організації Північноатлантичного договору (НАТО) зі стримування Росії в Європі.

Він вважає, що стратегія стримування Росії є головним геополітичним чинником, який домінуватиме й визначатиме дії не тільки країн-членів НАТО, а й інших гравців у сфері безпеки на більш тривалий період.

«Україна є одним з потужних чинників стримування, в тому числі і в контексті здійснення політики НАТО на наступні періоди», – сказав Долгов у вівторок, 19 липня, на міжнародній конференції «Саміт НАТО у Варшаві – результати для України», передає УНІАН.

«На жаль, стримування для нас – це війна, яка триває. Ось, продовжуючи антитерористичну операцію, ми тим самим реалізовуємо, хочемо ми цього чи ні, стратегію НАТО, оскільки, все що ми там робимо, є стримуванням Росії», – сказав Долгов.

За його словами, це треба усвідомити, і, відштовхуючись від цього, потрібно складати всі подальші плани щодо того, куди Україна рухається, і яких кроків для цього вживати. Долгов наголосив, що партнерство НАТО з Україною в контексті концепції стримування набуває особливого значення.

«Тому що цей партнер для НАТО (Україна), знову ж таки, цього немає в офіційних документах… є на передовій. І, не будучи членом організації, ми, тим не менше, робимо велику безпекову роботу, захищаючи власні національні інтереси, але також захищаючи цей спільний безпековий простір від поширення агресії і поширення таких дій, які руйнують все, усі основоположні засади, які були створені впродовж періоду після холодної війни», – заявив Долгов.

Раніше в спільній заяві, ухваленій після закінчення засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, яке відбулося у Варшаві у рамках саміту Альянсу, лідери НАТО і України закликали Росію вплинути на бойовиків на Донбасі і виконати взяті в рамках Мінських домовленостей зобов’язання. А президент Петро Порошенко повідомив про запуск процесу, який дозволить Україні отримати статус поглибленого партнера НАТО. «Це означає більш глибокі відносини і більш тісний контакт з членами Альянсу. Це рішення демонструє, що НАТО твердо підтримує Україну», — додав президент.