Через воєнні дії на Донбасі 1 дитина щотижня помирає або отримує поранення

11:13, 21 грудня 2017

Від січня до листопада цього року в середньому раз на тиждень відбувався один випадок смерті або поранення дитини, що були викликані конфліктом. Ці випадки фіксують уздовж лінії розмежування – 500-кілометрової смуги, що розділяє підконтрольні і непідконтрольні уряду райони і бойові дії на якій є найінтенсивнішими, повідомив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), доповідь якого процитувала «Українська правда».

Протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні залишки війни є причиною приблизно 2/3 випадків смерті або поранення дітей, зафіксованих за ці місяці. Більшість смертей або поранень дітей ставалися тоді, коли діти піднімали з землі вибухові предмети, такі як ручні гранати або запали. Багато з поранених дітей отримують інвалідність на все життя.

За інформацією Дитячого фонду ООН, це створює загрозу для 220 тисяч дітей, які живуть, граються і ходять до школи в районах, де залишається багато мін, нерозірваних боєприпасів та інших смертельних вибухонебезпечних залишків війни.

«Абсолютно неприпустимо, що місця, в яких менше чотирьох років тому діти могли безпечно гратися, нині вкриті смертельно небезпечними вибуховими предметами», – сказала Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс.

На її думку, усі сторони конфлікту мають негайно припинити використовувати озброєння, які роблять населені пункти небезпечними для життя та наражають дітей на постійні ризики травм та смертей. Міни та інші вибухові предмети також створюють ризики для життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури, таких як об’єкти водо-, електро- та газопостачання.

ЮНІСЕФ також підтримав надання психосоціальної допомоги 270 тисячам дітей, що постраждали від конфлікту.