Через заборону трансляції російських каналів регіонали звернуться до суду

10:50, 3 листопада 2008

"Я особисто, мої колеги - члени парламентської фракції Партії регіонів, будемо домагатися скасування цього та інших незаконних рішень Нацради і притягнення винних осіб до відповідальності. Навіть, якщо нам доведеться звернутися до суду, ми будемо чітко і послідовно захищати право громадян України на вільний доступ до інформації. У разі, коли буде доведено дискримінаційне ставлення Нацради саме до російських телеканалів, ми будемо ініціювати дострокове припинення повноважень членів Нацради, призначених Верховною Радою, навіть якщо для цього потрібно буде внести зміни до законодавства", - прокоментував народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко ситуацію, що склалася після припинення ретрансляції ряду провідних російських телевізійних каналів в мережах кабельного мовлення України, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі ПР.

За його словами, Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 1 жовтня 2008 року № 1738 "Про невиконання провайдерами програмної послуги рішень Національної ради та статей 40, 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", згідно з яким провайдерів зобов’язано припинити ретрансляцію російських телеканалів, зміст яких потребує адаптації до вимог законодавства України, не має належних правових підстав, є необґрунтованим по суті, порушує права громадян України на вільний доступ до інформації, суперечить Конституції, зокрема статті 3, згідно з якою права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Юрій Мірошниченко, підкреслив, що відповідно до статті 10 Конституції в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови. Згідно із статтею 19 Конституції органи державної влади і їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. У статтях 2 і 3 закону про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення передбачено, що вона у своїй діяльності керується Конституцією та ґрунтується на принципах законності, об’єктивності, прозорості, врахування культурної, ідеологічної і політичної багатоманітності в суспільстві та обґрунтованості прийнятих рішень.