Санітарні лікарі й епідеміологи запевняють, що на Львівщині, зокрема у Львові, готові до небезпечної вірусної хвороби – лихоманки Ебола, на яку у світі вже занедужало понад 9 тис. людей, з яких половина померла. Зокрема, розроблено спеціальні механізми виявлення захворювання та контролю. Так, в аеропорту та на кордоні в посиленому режимі працюють санітарні служби.
Втім, лікарі закликають бути пильними до свого здоров’я. «Найнебезпечніше, що недуга проявляється як звичайний грип, тобто спершу нежить, пізніше піднімається температура, зазвичай дуже висока – від 38 і далі. Потім закладає горло, через тиждень починає погано згортатися кров і відбуваються кровотечі від незначних до внутрішніх, після чого відмовляють нирки та печінка», – розповіла головний позаштатний епідеміолог Львівщини Наталя Тімко.
Інкубаційний період лихоманки – 21 день. Недуга дуже небезпечна та інфекційна. Заразитися можна через усі секреції тіла людини – слину, піт та кров. Розповсюджується повітряно-пиловим шляхом. Лікарі запевняють, що хворобу не переносять пернаті та собаки чи коти.
«Видужують від лихоманки лише 50% людей. Поки що повторних захворювань у людей не було. Тому можемо вважати, що у крові тих, хто перехворів, є антитіла до цієї хвороби. Зараз усі медики світу намагаються завдяки їй знайти вакцину», – зазначив заступник начальника головного санітарного лікаря Львівської області.
До слова, поки що ані вакцини, ані ліків, ані засобів захисту від вірусу Ебола не знайшли. Фахівці розповідають, що перший раз вірус і хворобу зафіксували в 1970-х роках в Західній Африці, проте «лютувати» вірус почав лише наприкінці 2013-го. Додамо, що кілька випадків лихоманки уже зафіксували на території Європи. Найближче до Львова – у Лодзі (Польща), втім, поки що недугу 31-річного чоловіка лабораторно не підтвердили.