Через зміни у пенсійному законодавстві львівські професори та прокурори звільняються з роботи

13:48, 8 квітня 2015

З 1 квітня в Україні стали чинними три закони, які обмежують пенсії пенсіонерам, які працюють. Відтак, вони постають перед вибором: пенсія або робота.

Професор кафедри фізики напівпровідників ЛНУ ім. І. Франка Йосип Стахіра через пенсійні зміни вже написав заяву на звільнення. За плечима у нього 57 років стажу. Науковець приходить на факультет, бо має ще незавершені наукові роботи. 

«Я нещодавно відзначив 80 років. Так чи інакше треба міняти трохи позиції і це відповідає тим загальним міркуванням, що треба дати дорогу молодим», - пояснює Йосип Михайлович.

Кандидата, який очолить кафедру замість професора, оберуть аж наприкінці навчального року. Це не єдине таке звільнення в університеті.

«Кількість науково-педагогічних працівників - це професори, доценти, асистенти, викладачі. Загалом близько 1820-1830 осіб. Таких заяв на звільнення було близько десяти», - розповідає начальник відділу кадрів ЛНУ ім. І. Франка  Василь Хміль.

В облдержадміністрації через пенсійні зміни заяви на стіл поклали 25 людей. Ще п'ятнадцятьох перевели на посади не держслужбовців. Вони отримуватимуть 85% відсотків пенсії плюс зарплату.   

«З добором кадрів завжди є проблема тому, що матеріальне винагородження держслужбовців бажало би кращого. У зв'язку із тим, не всі хочуть йти на державну службу, але зараз в нас проходить реалізація програми «Реалізуй себе у владі». Ми шукаємо талановиту молодь», - пояснив начальник відділу кадрової роботи та нагород апарату ЛОДА Ігор Гарматій.

А ось у прокуратурі є ким замінити старі кадри. Кільком молодим людям вже знайшли роботу у районних відділах. 22-річна Христина зробила фото на нове посвідчення. 

«Я закінчила бакалаврат університету Шевченка, а магістратуру Національної академії України. Відповідно 24 лютого я призначена наказом прокурора області у прокуратуру Бузького району. Працюю я тільки місяць і кілька днів», - розповіла прокурор прокуратури Бузького району Христина Міщишин.

Обмеження з виплати пенсій не стосуються людей, які працюють у Міноборони, Збройних силах України,  інших військових формуваннях та правоохоронних органах.

Також обмеження на виплату пенсій не торкнеться осіб, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або які стали інвалідами, в разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на вищевказаних посадах.

Закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного та Податкового кодексів відповідно. Ці закони скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної та податкової служб.