Чеська сноубордистка і лижниця вперше в історії Олімпіад здобула золото в обох видах спорту

Естер Ледецька увійшла в історію Олімпійських ігор

21:03, 24 лютого 2018

22-річна спортсменка з Чехії Естер Ледецька стала першою в історії переможницею Олімпійських ігор в двох різних видах спорту. Ніхто в історії Олімпіад до неї не змагався паралельно в лижах та в сноуборді і не здобував два «золота» в різних дисциплінах. Про пише Tribuna.com.

24 лютого Ледецька виграла традиційний для себе гігантський слалом в сноуборді, а раніше –перемогла у гірськолижному супергіганті.

У супергіганті чешка виходила на старт під 26-м номером, тобто після того, як топ-група вже виступила, і фаворитку-австрійку Анну Файт встиг привітати із золотою нагородою навіть президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах. Однак Ледецька шокувала всіх, випередивши Файт на одну соту секунди.

Виступ чешки у слаломі 24 лютого

Ледецька - єдина чеська спортсменка, якій вдалося перемогти в Пхьончхані.

Як пише «Новое время», водночас чешка не є першою в історії спортсменкою, яка вигравала медалі нижчих проб в різних видах спорту на Олімпійських іграх. Уже в Пхьончхані-2018 голландка Йоріен Тер Морс стала першою жінкою в історії, яка вигравала медалі в різних видах спорту на одних Іграх. Спочатку вона взяла золото в ковзанярському забігу на 1000 м, а потім завоювала естафетну бронзу в шорт-треку. Однак два «золота» у різних видах спорту є тільки у Естер Ледецької.