Четвертий день Wiz-art

14:00, 29 липня 2013

Четвертий день VI Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-art став успішним стартом найбільш насиченої короткими метрами частини програми.

 Розпочав день надзвичайно привітний Кай Штаніке ( Німеччина) демонстрацією своїх фільмів на гомосексуальну тему. Сам режисер, відповідаючи на чергове запитання аудиторії, наголосив, що суть його  робіт не у гомосексуалізмі, головне – це любов, одержимість однієї людини іншою, а це почуття близьке усім. У стрічках Кая особливе місце  посідає музика, яка супроводжує експресивні кадри,  діалоги практично відсутні. Зрештою симбіоз вдало підібраного музичного ряду та змістовних картинок часто перемагає будь-які слова. Завдяки німецькому гостю та його трьом короткометражкам у поціновувачів кіно була можливість переконатись у цьому.

Продовжив програму австрієць Майкл Ріттманнсберг своїм фільмом « Проштампований». Робота над  11-хвилинною стрічкою тривала три роки. «Уся справа в компанії, яка повинна була займатися обробкою матеріалу: вона взялась за більш масштабні та прибуткові проекти, залишивши нас на потім»,– пояснив режисер. Однак фільм таки отримав визнання, здобувши 22 номінації на фестивалях. Одинадцять хвилин короткометражки продемонстрували вияв гуманності з її амбівалентними ознаками. За сюжетом батько з сином благородно компостують свій квиток за мовчазного пасажира, над яким навис контроль. Згодом неврівноважений «безквитковий» замість подяки гнівно промовляє свою єдину репліку «Згиньте», та батько з сином змушено покидають транспорт, який вкінці вибухає. То чи справді людська совість сильніша за будь-яке божевілля? Фільм змушує поміркувати над цим запитанням, породжуючи ще одне: невже цей світ настільки несправедливий, що добрі справи можуть мимоволі спричинити трагічні наслідки?

Друга частина кіно-п’ятниці проходила на уже рідних зелених кріслах палацу мистецтв. У глядачів була можливість ознайомитись з «кращим британським» завдяки панорамі від Лондонського фестивалю короткометражних фільмів та двома конкурсними програмами. У конкурсі також  брав участь єдиний український фільм Сергія Баженова «Помножувач». Британія продемонструвала різнобічну тематику: пошук власного  «я», людський «звіринець » у стінах нічного пабу , небезпечні вигадки підлітків. Конкурсні програми викликали неоднозначні відгуки. З-поміж всеохопного захвату  були й деякі зауваження.«Забагато сексу,як на мене»,– зніяковіло зізналась глядачка. Група друзів одноголосно зазначили, що все, що триває більше 25-ти хвилин переходить у нудьгу, а ще– не слід поєднувати анімацію з коротким метром, адже це як зовсім інша книга на мистецькій полиці. Wiz-art відкритий до рефлексій та запрошує на наступні покази та зустрічі з гостями фестивалю.