ЧФ РФ окупував близько 5 тис. об’єктів в Криму, - Студентське братство

14:10, 30 серпня 2011

З нагоди 20-ї річниці Незалежності Студентське братство провело інспекцію і громадське звільнення стратегічних об’єктів, окупованих Чорноморським флотом Російської Федерації в Криму.

Як розповів речник акції Студентського братства Святослав Сірий, загалом в Криму окуповано не просто декілька маяків, а близько 5 тис. стратегічних об’єктів державного майна України та 18 тис. гектарів землі на узбережжі та портах. «Все це є в незаконному користуванні ЧФ РФ. Фактично ЧФ РФ, як непередбачене Конституцією України бандформування, силоміць блокує виконання рішень судів і стає головним порушником державного суверенітету України в Криму», - зазначив він.

За словами Святослава Сірого, суть проведених Студентським братством 21-24 серпня громадських звільнень полягала в тому, щоб донести до громадськості і влади масштаб проблеми російської окупації і вказати на шляхи її вирішення.

«Виконавчу службу суду та українську міліцію уже 6 років не пускають на територію маяка «Сарич». Але ми знаємо, що, як є бажання, можна зробити все, в тому числі – і пройти на окупований росіянами маяк. Це Студентське братство чітко продемонструвало, коли з трьох різних сторін наші представники потрапили на територію окупованого маяка «Сарич». Проявивши бажання та сміливість, активісти Студентського братства захопили незаконно збудований окоп російських військ, який знаходиться у центрі окупованої території маяка та зруйнували його, після чого демонтували також незаконно встановлену табличку окупантів на Контрольному пості морської піхоти та забрали її, як трофей», - розповів речник акції.

Після того, як представники братства були затримані спершу російськими офіцерами, а потім українською міліцією, студенти пояснили правоохоронними органам, що діяли в рамках правового поля, і їх відпустили, додав він.

Також Святослав Сірий розповів про те, що активістами Студентського братства було виявлено, що громадяни України, щоб потрапити в державний океанаріум м. Севестополя, повинні проходити перевірку на незаконно встановленому блокпості ЧФ РФ, що є прямим порушенням суверенітету України.

«Члени студентського братства приїхали до цього блокпосту, заблокували його, поставивши 10 наметів, розмістили там друковану інформацію і висунули вимоги до знесення цього посту. Я і ще деякі активісти вирішили сходити в океанаріум і одночасно подивитися на поведінку російських солдатів. Як тільки ми перейшли через шлагбаум, на нас як скажені пси кинулася рота солдат, та майор запасного аеродрому наказав їм стати на місце і запитав у нас, куди ми. Ми ввічливо відповіли, що ідемо в океанаріум, і він вирішив нас туди супроводжувати», - зазначив Святослав Сірий, додаючи, що дорогою до океанаріуму майор запевнив їх, що блокпост пропускає громадський транспорт, хоча севастопольські автомобілісти стверджують протилежне.

Окрім того, речник акції Студентського братства зазначив, що місцева влада «підігрує» російській стороні. Так, він розповів, що начальник Балаклавсього районного відділення міліції, якого викликали на «Сарич» після затримання студентів російськими офіцерами, почав допитувати представників братства в присутності останніх, а 22 серпня близько дванадцятої години ночі суди спішно ухвалили рішення про заборону Студентському братству проведення масових акції у Ленінському та Нахімовському районах.

Речник Студентського братства Олександр Савчук оприлюднив звернення організації до Президента України із закликом звільнити чиновників – голів районних держадміністрацій у Севастополі, які діяли в інтересах ЧФ РФ. Також він наголосив на тому, що дії Чорноморського флоту щодо захоплення українських стратегічних об’єктів були визнані злочинними відповідно до рішень СБУ і Генеральної прокуратури України, а також рішень Господарського суду м. Севастополя. Російська сторона, втім, судові рішення ігнорує.

Також Олександр Савчук оприлюднив звернення Студентського братства до Львівської обласної ради з пропозицією створити при ній Молодіжну Колегію – консультативно-дорадчий орган, метою якого буде сприяння захисту інформаційної безпеки та державного суверенітету України.

Загалом в акціях, за словами Святослава Сірого, взяло участь близько 20 студентів львівських вишів.