ЧФ стоятиме у Криму скільки захоче, - експерт

08:55, 16 серпня 2011

Після переговорів Президентів Віктора Януковича та Дмитра Медведєва Україна вирішила іти в контрнаступ, заявляючи тим самим позбавити Росію преференцій у будівництві двох блоків Хмельницької АЕС, відшкодування екологічного збитку, що виник внаслідок перебування у Криму Чорноморського флоту РФ.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив Григорій Перепелиця, директор інституту зовнішньої політики дипломатичної академії України при МЗС.

«Такі заходи могли би бути ефективними до підписання харківських угод. Із підписанням харківських угод нова влада в Україні фактично здала всі важелі впливу, здала всі козирні карти Росії. Тепер нічим грати просто. Тому що, як можна піднімати питання по перебуванні Чорноморського флоту, коли ратифікована угода. І Чорноморський флот буде стояти до 42 року, а в принципі він буде стояти там, скільки захоче. Після підписання харківських угод уже кулаками махати перед Росією абсолютно безглуздо. І ці заходи будуть абсолютно неефективними», заявив Перепелиця.

Схема поведінки, на його думку, має бути зовсім в іншій площині. «Якщо ми маємо асиметричну залежність від Росії, то перше що треба робити згідно принципів асиметричних стратегій – треба зменшувати власну вразливість», - зазначив експерт. Відтак Росія матиме менше важелів впливу.

Також, на думку політолога, тиск із боку Росії на Україну у російсько-українських відносинах свідчить, що Україна не є стратегічним партнером для Росії.

«Гадаю, Росія проводить дуже цілеспрямовану політику відносно України, досить рішучу політику, і далекоглядну політику. Кінцева мета – зняття проблеми державного суверенітету і незалежності України», - підсумував Григорій Перепелиця.