Чи готові приїжджі менше смітити: львівський експеримент

18:54, 16 червня 2016

Ситуація з вивозом сміття зі Львова важка, але контрольована – запевняють у міській раді. Перевізники обіцяють упродовж дня прибирати відходи з переповнених сміттєвих баків. Його вивозять на чотири полігони, які приймають львівські сміттєвози. Решта – заблоковані підбуреними місцевими мешканцями.

Журналісти Телеканалу новин «24» вирішили подивитись на цю ситуацію з іншого боку, адже потік львівських відходів створюють не лише львів’яни.

А чи може бути сміття чуже?! І скільки відходів по собі лишають приїжджі в обласному центрі – ніхто не підраховує. Ми вирішили провести свій експеримент на одній з локацій, де чимала концентрація мешканців області. Це Автовокзал Північний на вул. Богдана Хмельницького.

Розвішуємо провокаційні листівки на сміттєвих урнах. Мовляв, є таке розпорядження, що смітниками дозволено користуватись тільки львів'янам. Люди із провінції читають все це із застереженням. Таке нововведення їм геть не до вподоби.

«Я приїхав до Львова і тут роблю виручку… Тож і лишаю їм сміття», – розповів мешканець Малих Підлісок пан Іван.

«Оскільки я у Львові, то маю право кинути у бак, мені здається. А чому ні?!» – дивується Галина із Сокальського району.

«Нащо їздити з пакетом сміття, свій час тратити на це все?!» – це вже дивується Ігор із Красного.

Люди кажуть, мовляв, скільки вони того сміття викидають у Львові – то дрібниці. Проте іншої думки керівник ЛКП «Навколо базару», яке прибирає територію біля Привокзального ринку. Тут 12 двірників метуть одну ділянку. Селяни, які їдуть до міста підзаробити на городині, лишають по собі щодня гори сміття просто на тротуарах – так званих стихійних ринках.

«Після кожної такої торгівлі залишається багато залишків овочів, фруктів, пакети, газети, на яких вони це продають. Відповідно потерпають мешканці нашого мікрорайону. Люди думають про те, якби тільки реалізувати, хоча мали б думати як прибрати», – розповів директор ЛКП «Навколо базару» Андрій Пех.

Компанії, які вивозять сміття з міста, наразі не афішують куди і як саме змушені транспортувати львівські відходи. Ситуація по районах Львова, заспокоюють посадовці, більш-менш під контролем.

«Ми просимо перевізників забирати те, що лежить на землі і щоб було принаймні кілька таких вільних контейнерів, щоб люди мали можливість скинути сміття», – розповіла голова Залізничної райадміністрації Надія Банах.

Тим часом у п'ятницю мешканці декількох сіл Львівщини мають намір створити «живий ланцюг «Красів-Тростян» на знак протесту проти львівського сміття. Попередньо, саме біля села Добряна знайшли ділянку під сміттєпереробний завод.