Чим схоже народне мистецтво гуцулів, інків та ацтеків

Львівська художниця у своєму живописі використовує народні взори

19:56, 13 квітня 2016

Львівська художниця Олеся Казнох у своїй творчості досліджує походження українського народного мистецтва. У своїй новій серії поєднає фрагменти автентичної вишивки із живописом.

Олеся Казнох довго вивчала народне мистецтво, а кілька років тому надумала його оспівати у незвичний спосіб – у живопис перенесла взори вишивки, килимів і розписів.

«Яким чином я надумала возвеличити народне мистецтво? Будь-який елемент вишивки, розпису, декору зробити в олійному живописі, у великому масштабі, по-сучасному і показати, що це таке саме мистецтво, як абстракція чи поп-арт», – розповіла художниця.

Цю серію Олеся уже показувала публіці не лише Львова, а й Тернополя та Одеси.

А тепер художниці захотілося уже інших інтерпретацій. Вирішила в живописі задуматися, з чого ж народжувалося народне мистецтво, бо взори людина запозичила з природи, споглядаючи її.

«Для мене стало цікавим почати з пейзажів і в тих пейзажах бачити ту вишивку. Я ніби транслюю думки цього народного майстра, який побачив цю вишивку у цьому пейзажі», – додала Олеся Казнох.

Так у художниці з'явилися пейзажі із вплетеними в композицію автентичними фрагментами вишивки.

Влітку об'їздила найкрасивіші місця нашого регіону, де робила акварельні етюди, з яких створила живопис у великому форматі. А поки малювала, скуповувала вишивку різних регіонів, барв і технік.

Попри творчість художниця провела наукове дослідження про схожість орнаментів різних народів світу.

«І коли починаєш це досліджувати, то бачиш, що гуцульська вишивка іноді один в один подібна на вишивку інків та ацтеків. А це можливо тільки з тої точки зору, що всі ми, люди, походимо від однієї мами і тата», – пояснила художниця.

Над своєю новою серією Олеся Казнох працюватиме упродовж літа і восени обіцяє показати публіці на персональній виставці.