Чимало вчителів можуть полишити школу після нововведень уряду

22:50, 19 грудня 2014

Урізати зарплати і збільшити навантаження - такою є пропозиція Кабміну стосовно освітян під час формування нового держбюджету. На думку урядовців, саме на освіті, а також медицині, на студентах та пенсіонерах, і варто скоротити бюджетні витрати та вижити в такий спосіб в умовах кризи.

Якщо вчителів позбавити доплат, не відшкодовувати їм лікарняних та ще й скоротити видатки на утримання шкіл - майбутнього українська освіта вже не матиме. "Коли вперше ми в інтернеті подивились оці всі пропозиції стосовно скорочення, ми нічого не побачили стосовно наших можновладців, стосовно правоохоронних органів. Там мінімальні речі. Тобто я вважаю, що це є безглуздя повне, це є могила і все", - впевнений директор школи-інтернату № 2 Андрій Закалюк.

Затягнути паски школи готові, - каже очільниця львівських освітян Галина Слічна. Та якщо, на пропозицію Кабміну, класи у школах поголовно ущільнити до 30-ти учнів, при цьому вчителям додати годин, а зарплати суттєво зменшити та ще й випускні класи зробити платними - потерпатимуть перш за все діти. "В нас є школи національних меншин, які теж мають незначну наповнюваність. В нас є школа до прикладу № 7 на Кривчицях. Так, це невеличка школа, але ті діти мають право на освіту саме там. Збільшиити навантаження вчителя? Погоджуюся! І освітяни на це б погодилися, а якщо це навантаження і ніяка заробітня плата, коли це все познімають, всі надбавки обов'язкові, які мали би бути для педагога -  хто це тоді  такий!"

Замість скорочених видатків для шкіл пропонують субвенції із держбюджету. Та, якщо із них відшкодувати зарплати вчителів, на розвиток самих закладів вже нічого не залишиться. Тому львівські освітяни  готують звернення до Кабінету міністрів. "Якщо ми говоримо про скасування спецпенсій для правоохоронних органів, суддівського корпусу, чиновників - це одна ситуація, з цим, я думаю, суспільство згодиться. Якщо ми говоримо не платити гроші дітям на харчування у школах чи дитсадках - це копійчана економія. Напевно, це чиясь помилка - або свідома, або не свідома", - зазначає експерт-фінансист Віталій Ломакович.

Неприпустимою вважає економію на школах  і одна з основних фракцій Верховної Ради. "Взагалі наша пропозиція - не чіпати галузь середньої освіти. Ця галузь завжди була недофінансована і зараз її просто не треба зачіпати. Діти повинні вчитися в школах, вчителі повинні отримувати зарплату. Це стабільність держави і це держава - 20 від зараз", - наголосив керівник фракції об'єднання "Самопоміч" у  Верховній Раді Олег Березюк.

Новий бюджет з усіма правками та показниками парламент має прийняти  уже наступного тижня.