Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Василь Івановський з розумінням поставиться до свого звільнення, якщо голова ЛОДА Михайло Цимбалюк підпише відповідний наказ.
«Я - член команди голови обласної державної адміністрації. Якщо Михайло Михайлович Цимбалюк визнає мою роботу незадовільною та підпише наказ про моє звільнення, я поставлюся до цього з розумінням», - зазначив Івановський у коментарі для ZAXID.NET . Водночас він наголосив на тому, якщо йому буде надана можливість працювати далі, то він постарається виправдати довіру, і має бажання й надалі реалізовувати задуми.
Коментуючи рішення Львівської обласної ради, яка визнала звіт про роботу управління охорони культурної спадщини за 2010 рік незадовільним, Івановський висловив переконання, що воно продиктоване не аналізом реального стану у сфері охорони культурної спадщини Львівщини, не турботою про дійсно наболілі проблеми, а ситуаційним розкладом, що склався сьогодні в обласній раді. «Депутати намагаються керувати роботою управління охорони культурної спадщини та при цьому вирішувати свої особисті інтереси», - зазначив він.
Втім, чиновник також сказав, що не бачить у такій оцінці роботи управління виключно негативу, оскільки воно загострює увагу до чинних проблем: незадовільний стан сфери охорони культурної спадщини, аварійний стан майже половини пам’яток архітектури, наявність великої кількості організаційних питань – зокрема, за його словами, майже відсутні органи охорони культурної спадщини на місцях, фінансування видатків на галузь відбувається за формальним підходом без врахування кількості пам’яток, тощо.
Окрім того, Василь Івановський вказав на те, що депутати облради ані слова не сказали про здобутки Львівщини щодо збереження пам’яток дерев’яної церковної архітектури, замків, пам’яток археології, історії, монументального мистецтва та про те, що на цей час вперше можна говорити про системність роботи в галузі. «Ми почули лише критику, без об’єктивного, професійного аналізу, спрямовану на очорнення всіх і всього», - наголосив він.
Також чиновник зазначив, що в багатьох випадках ця критика стосувалася питань і об’єктів, що не належать до його компетенції – зокрема, щодо будівельних робіт на вул. Федорова і руйнування будинків на вул. Сербській у місті Львові, що належить до компетенції міста, чи щодо ремонтно-реставраційних робіт на церкві у Щирці Пустомитівського району, казематах Бродівської фортеці, що фінансувалися за рахунок державного бюджету і замовником робіт на яких було управління капітального будівництва облдержадміністрації. Управління охорони культурної спадщини на цих об’єктах здійснювало лише наглядові функції щодо дотримання пам’яткоохоронного законодавства. «Я не можу це назвати об’єктивним підходом», - наголосив чиновник. Критика щодо об’єктів, якими займається його управління, також містила загальні фрази та безпідставні звинувачення, додав Івановський.
Відповідаючи на запитання кореспондента ZAXID.NET , чи не вважає він, що ВО «Свобода» у Львівській обласній раді могла голосувати за незадовільну оцінку роботи управління саме з метою «попіаритись» на цікавій для громади темі, Івановський зазначив: «Звичайно, погоджуюся з такою думкою, адже перед сесією ряд депутатів від «Свободи» попереджали, що питання про звіт управління стосуються не так як управління, як це спроба визнати незадовільною роботу обласної адміністрації. Це спостерігалося і при розгляді інших питань».
Як інформував ZAXID.NET , на сесії 1 березня Львівська обласна рада визнала незадовільною роботу управління охорони культурної спадщини.