Чиновники та психіатр обслуговували відвідувачів львівських ресторанів

19:11, 21 травня 2015

У Львові відзначили День кельнера. Відвідувачів ресторанів обслуговували власники цих закладів, співаки і навіть чиновники. Це, зокрема, відомий львівський ресторатор Марк Зархін, радіоведучий Андрій Жолоб, культуролог Олесь Дзиндра, головний лікар Психіатричної лікарні Олександр Фільц, співласник ІТ-компанії Тарас Кіцмей, начальник юридичного управління міськради Гелена Пойонкевич, директор департаменту економічної порлітики міста Ірина Кулинич.

Відомий львівський ресторатор Марк Зархін колись починав за барною стійкою. Зараз – спробував кельнером. Бігати із тацею, каже, набагато важче, аніж сидіти і керувати.

«Керівник тільки щоки надуває, а люди тут працюють. Я працював барменом, правда, це було понад 30 років тому, давно вже, але можу сказати, що це дуже важка робота. Я пам`ятаю, що під кінець дня вже нічого не хотілося, нікуди не хотілося йти, хотілося трохи посидіти», – зазначив Марк Зархін.

У ролі кельнера вирішив спробувати себе і львівський DJ T-One. Готуватись до нової ролі, запевняє, не довелось, бо вибирав заклад, у який ходить сам.

«Я частий відвідувач цього закладу. Буваю тут кілька разів на тиждень. Тому мені досить легко, по-перше, я попробував майже всі страви, а по-друге, знаю на пам'ять меню, тому якщо клієнти попросять щось порадити, зможу це зробити», – поділився досвідом освоєння нової професії DJ T-One.

День кельнера у Львові влаштовують вже вшосте. Організатори наполягають, саме слово «кельнер», а не більш відоме загалу «офіціант» – історично властиве нашому місту. Так, персонал ресторацій називали за часів Австро-Угорщини, а самі кельнери були в дуже великій пошані.

«Часто це були якісь дуже поважні старші пани, які ходили у фраках, яких знали по імені бургомісти і найбагатші люди, до яких записувалися спеціально, не просто резервували столик, а резервували столик в пана Михайла, чи в пана Гедзя», – розповів співорганізатор Дня кельнера Всеволод Поліщук.

Саме таких кельнерів – справжніх асів свого діла – хочуть бачити і в сучасних рестораціях. Бо зараз ця професія більше асоціюється із підзаробітком для студентів. А допоки поважні кельнери давали майстер-класи спілкування з клієнтами, молоді змагалися у швидкісному обслуговуванні. Правда, замовлення вціліло не у всіх.

«Трошки розлилася вода, просто спішив дуже. Ми і клієнтів намагаємося дуже швидко осблуговувати, але, звичайно, так страв не розливаємо», – зазначив переможець забігу Дмитро Демкович.