Чиновників-хабарників неможливо позбутися, – Кужель

16:45, 24 червня 2012

Спрощення процедур, перегляд ідеології податкової політики, розвиток демократії, боротьба з корупцією, рейдерством. Якщо хоча б це зробили, то українці зажили б краще. Про це сказала депутат кримського парламенту, лідер "Громадянського опору" Олександра Кужель.

За її словами, "Громадянський опір" спільно із представниками громадянського суспільства вже написав 7 законопроектів і запропонував їх об'єднаній опозиції, пише Gazeta.ua.

"Це закони про відкликання депутатів, про необхідність враховувати у трудовий стаж період, коли молода мати виховує дитину до 6 років. Держава не побудувала достатню кількість дитячих садочків, мами не можуть працювати, бо не всі мають можливість утримувати няню. І якщо до 3 років оплачуваний декрет, то з 3 до 6 було би справедливо хоча б рахувати стаж. Вже подаємо восьмий закон, де змінюємо повністю ідеологію ставлення держави до людей із особливими потребами. Знаєте, що в державі існує розгалужена індустрія корупції, що квітне на біді інвалідів. Тисячі людей все життя мають підтверджувати статус інваліда. Без хабара цього ніхто не зробить. Люди буквально ридають. Вимагають і 200 доларів за довідку, а де їх взяти людині, що отримує від держави 200 гривень?", - зазначила Кужель.

За її словами, багатьох таких чиновників-хабарників неможливо позбутися.

"Журналісти одного з телеканалів зняли серію сюжетів, як у Полтаві чиновниця, що відповідає за МСЕК, бере хабарі з інвалідів. Але її зняти з посади неможливо. Через суд вона поновлюється на посаді, бо начебто її чоловік працює в суді".

Кужель впевнена, що інваліди – це золота ріка крадіжок для чиновників.

"Коли я очолювала Держкомпідприємництва, то ми з'ясували, що роботодавці насправді сплачують до Фонду гроші зовсім не за те, щоб інваліди були працевлаштовані. Ніхто ніколи і не ставить за мету їх працевлаштування. Вони державі не потрібні, їй краще, щоб інваліди сиділи вдома. Головне, що хвилює чиновників: зібрати з підприємств гроші, на них погуляти, а від інвалідів відкупитись копійкою. На моє прохання надати точну кількість людей із особливими потребами по кожній області голова Фонду захисту інвалідів, відповів: "У нас немає цих цифр". Ми пропонуємо не карати роботодавців, а стимулювати їх податковими пільгами, якщо вони сприяють працевлаштуванню людей із особливими потребами. Зараз також існують преференції для деяких підприємств, але вони діють 2-3 місяці і надаються, як правило, "своїм" роботодавцям за величезні відкати", - зауважила кримський депутат.