Члени Шевченківського комітету написали президентові листа із помилками

10:56, 15 січня 2016

Члени Шевченківського комітету звернулись до президента України з відкритим листом на чолі з академіком НАН України та поетом Борисом Олійником. У листі йдеться про те, що  члени комітету вважають не етичною критику на свою адресу. У соцмережах активно обговорюють не так зміст листа, які кількість граматичних помилок, які у ньому допущені.

«"Митці пишуть листа до президента" має увійти як навчальна вправа у підручники для редакторів (історична граматика). "письменники і поети", "нажаль", "в шосте". хто більше?» -  написала у своєму Facebook журналістка Леся Ганжа.

Наводимо повний текст листа, розміщений на сайті Шевченківської премії. Орфографія збережена.

«Цього року Комітет уже в шосте визначатиме майбутніх лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка ‑ найвищої державної нагороди в галузі культури і мистецтва.

За п’ять років роботи нинішнього складу Шевченківського комітету лауреатами Премії стали понад 20 митців, серед яких ‑ відомі письменники і поети, літературознавці та мистецтвознавці; оперні співаки, художники, майстри театральної сцени. Вони репрезентують різні творчі покоління, мистецькі течії і школи, відрізняються своїми естетичними вподобаннями, представляють майже всі регіони нашої великої країни. Попри різні позиції в оцінюванні творів, дискусії, навіть намагання тиску на Комітет, які були, нажаль, не дуже етичними, критику – об’єктивну чи суб’єктивну, ‑ яка не раз лунала на адресу Голови та членів Шевченківського комітету за їхні рішення при визначенні лауреатів Національної премії, нам не соромно за наших обранців. Працювали і працюємо ми за різних обставин та дотримуємося демократичних засад, терпимості, не втрачаючи здорового глузду.

Відтак Комітет у повному складі готовий щодо завершення своїх повноважень після закінчення процедури визначення та вручення Національної премії 2016 року.

Із засобів масової інформації нам стало відомо про створення робочої групи з питань Національної премії, і про написання нових Положень. Вважаємо за потрібне оприлюднити згадувані проекти для якомога широкого громадського обговорення. Ми маємо певний досвід і свої напрацювання щодо вдосконалення роботи як Комітету, так і самої Національної премії, і готові з цього приводу висловити власні міркування.

У той же час, хочемо нагадати, що статутні засади Нобелівської премії, якій вже понад 100 років, не зазнали жодних змін з моменту її заснування, і це не заважає авторитету та всесвітньому визнанню поважної відзнаки. Сподіваємося, що заявлене реформування Шевченківської премії, якою пошановане не одне покоління видатних українців, не зруйнує її, а сприятиме зміцненню авторитету головної культурно-мистецької нагороди України як визначної традиції, що складає підвалини нашої державності».

« Ой леле, як же ж соромно! Цілий Шевченківський комітет на чолі з академіком Олійником пише "письменники і поети", "нажаль" і "в шосте". Тему престижності й актуальності Шевченківської премії вважаю вичерпаною», - прокоментував український письменник Андрій Любка у своєму Facebook.