Члену ГРД Роману Маселку намагалися вручити адмінпротокол про конфлікт інтересів

Громадський діяч вважає це «сигналом» перед акцією на підтримку Сергія Стерненка

13:57, 26 лютого 2021

П’ятеро співробітників Національної поліції вдень 26 лютого прийшли в офіс члена Громадської ради доброчесності (ГРД), керівника організації DeJure та громадського діяча Романа Маселка. Вони хотіли зачитати йому протокол про нібито адміністративне порушення, повідомляє «Слідство.Інфо».

Однак, несподівано поліцейські встали і пішли геть, не дочитавши протокол.

Як розповів сам Маселко, який є також ведучим авторського блогу на «24 каналі», поліцейські хотіли вручити йому протокол нібито про те, що у нього був конфлікт інтересів, коли він перевіряв на доброчесність суддю Тетяна Скочок, яка працює в Окружному адміністративному суді міста Києва. Юрист зауважив, що раніше Скочок довгий час працювала помічницею екс-заступника голови Адміністрації Президента часів Януковича Андрія Портнова.

Заяву проти Маселка подала сама суддя ОАСК Скочок. Із тексту протоколу випливає, що Маселко раніше подавав адміністративний позов до ОАСК, цей позов потрапив до Скочок і вона відмовила у задоволенні цього позову. Потім Маселко вже як член Громадської ради доброчесності готував висновок щодо цієї судді. Поліцейські вважають, що Маселко «вирішив помститися» судді.

Маселко зазначив, що щодо Скочок виявили «величезну кількість фактів недоброчесності».

Протокол так і не був вручений. Поліцейські не взяли пояснень у Маселка та не вручили йому документи. Роман Маселко заявляє, що поліцейські могли проводити щодо нього оперативні заходи та стеження. Зазначимо, що у справах адміністративних правопорушень забороняються оперативні слідчі дії - тобто не можна відслідковувати та прослуховувати людину.

Також юрист припустив, що такі дії поліцейських можуть бути пов'язані із запланованою завтрашньою акцією на підтримку активіста Сергія Стерненка, адже організація DeJure, головою якої є Маселко, є одним з її організаторів.

До слова, Громадська рада доброчесності (ГРД) — незалежний громадський орган, що з 2016 року сприяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) в оцінюванні чинних суддів та доборі кандидатів на посади суддів. Громадська рада доброчесності складається з двадцяти членів, які обираються строком на два роки.