У крові затриманого 21-річного жителя Запоріжжя, який кинув яйце у президента Польщі Броніслава Коморовського, алкоголю не виявили. Про це повідомили в СЗГ МВС України у Волинській області.
За даним фактом слідчим управлінням УМВС України у Волинській області розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
Санкцією статті передбачено штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.
Нагадаємо, інцидент трапився відразу після богослужіння в костелі святих Петра й Павла, де відбулася спільна молитва і вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії.
Коли президент Республіки Польща Броніслав Коморовський підійшов поспілкуватися з вірянами, котрі чекали на площі, юнак із натовпу поплескав його по плечу рукою, в якій було роздушене яйце, повідомляють волинські правоохоронці.
Працівники міліції вивели молодого чоловіка і відвезли на освідування в обласний наркодиспансер.
За інформацією польських ЗМІ, зловмисник мав при собі рюкзак, на якому був напис "Свобода". У волинській обласній міліції у повідомили, що не мають інформації про наявність такого рюкзака у затриманого. Водночас у волинській «Свободі» наголошують, що не мають стосунку до інциденту.
Як відомо, Броніслав Коморовський перебуває у Луцьку у межах урочистостей з нагоди вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії. У своїй промові президент Польщі заявив, що минуле не повинно розділяти український та польський народи.
Нагадаємо, Сейм Польщі 12 липня в резолюції до 70-річчя Волинської трагедії назвав польсько-український етнічний конфлікт 1940-х років "етнічною чисткою з ознаками геноциду", але не підтримав поправки до тексту ухвали, згідно з якою Волинську трагедію назвали б «геноцидом».
Загалом за згадану ухвалу проголосувало 263 депутати Сейму, 33 проголосувало проти, і 146 обранців утрималося.
Перед тим 20 червня Сенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943-го назвав «етнічною чисткою з ознаками геноциду». Водночас у Сенаті відзначили й ту роботу, яку провела Україна й Польща для осмислення складних сторінок історії. Львівська облрада назвала рішення Польського Сенату таким, що перекреслює спроби примирення між Польщею та Україною.