Чому Синютка саботує вирішення проблеми сміття у Львові?

16:16, 1 грудня 2016

У відрядженні по лінії ПАРЄ прочитав вчорашню заяву ЛОДА, мовляв, Львів ВЖЕ має оголосити міжнародний конкурс на проектування рекультивації Грибовичів!

Окрім нецензурних слів, бурхливих емоцій та злості жодного бажання у мого здорового глузду якось навіть сприймати цю заяву серйозно немає. Але є запитання:

1. До Мінрегіонбуду - чому досі не пояснили ЛОДА, та її голові пану Синютці Олегу Михайловичу, що таке проекти за кошти міжнародних фінансових організацій; який порядок та часові рамки відбору проектів, подані на фінансування за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ); деталі технічного завдання міжнародних консультантів, які вже були залучені ЄІБ для всього того, що вимагає голова ЛОДА, але на вимогу Мінрегіонбуду змушені були призупинити роботу в лютому цього року,

2. До Мінрегіонбуду - чому не поінформували ЛОДА про те, що Львів співпрацює з ЄІБ в рамках технічної допомоги на міжнародних консультантів ще з 2015 року і, у відповідь на офіційні звернення від Мінрегіонбуду, в лютому 2016 року Львовом було подано офіційну заявку та прийняті рішення міською радою для участі у програмі ЄІБ для комплексного вирішення проблеми ТПВ у Львові, в т.ч. і Грибовичів.

3. То навіщо голова ЛОДА саботує і закликає Львів відмовитись від участі у програмі ЄІБ? Бо саме це означатиме проведення тендеру на проектування, який НЕ буде акцептований ЄІБ та Мінрегіонбудом, а на реалізацію розроблених кимось проектів ЛОДА коштів точно не надасть. Відтак така дія закриє доступ до коштів в рамках цієї програми, а ЛОДА, очевидно, отримає додаткові можливості для безпідставних звинувачень.

ЛОДА напевно не відомі прецеденти подібних ситуацій - м. Київ десь п'ять років тому провело тендер та звернулось до ЄБРР за коштами для реалізації проекту управління дорожнім рухом – і отримало відмову.

4. Останнє. А що сама ЛОДА та її голова зробили, зокрема, для прискорення прийняття рішення Мінрегіонбудом щодо відбору проектів для фінансування ЄІБ? Поки мені відомо, що саме голова ЛОДА на одному з засідань Кабміну закликав уряд цього не робити.

Саме європейських коштів та досвідчених, поважних і надійних європейських інвесторів, відібраних за результатами міжнародних відкритих процедур під наглядом ЄІБ хочуть бачити громади Грибовичів і Малехова, а також ті громади, що готові розглядати виділення ділянок під новий комплекс.

Щодо конструктиву. Уряд Франції розглядає/вивчає можливість допомогти Львову та ЄІБ підготувати проект і передпроектну документацію, не чекаючи кінцевого рішення Мінрегіонбуду. Про це домовились міський голова Львова Андрій Садовий та посол Франції в Україні Ізабель Дюмон під час останньої зустрічі у Львові. Більше інформації щодо цієї можливості можна буде отримати вже в грудні.

Оригінал