Чому волонтерство зараз ще важливіше

Будь-яка сума на рахунок благодійних фондів – це інвестиція в Перемогу та вільне майбутнє для нас, наших дітей та в гідну старість для наших батьків

13:38, 2 червня 2022

Ми живемо у воєнному стані вже три місяці. Як показує практика, спротив та незламність духу українців – невичерпні, і кожен з нас щодня працює і виборює Перемогу.

Пам’ятаєте, скільки було охочих допомагати армії в перші дні війни? Тоді ми надіялись лише на себе. Так і змогли переконали весь світ – українці об’єднані та готові стояти до кінця за свою державу.

Коли ми з друзями організовували у Львові перший збір коштів для наших Захисників, то розуміли – це не на місяць чи два. Якою б швидкою не була Перемога, наслідки війни будуть ще довго давати про себе знати.

У перший тиждень повномасштабного російського вторгнення ми з товаришем Максимом Кочерганом оперативно збирали волонтерську допомогу – медикаменти, продукти та одяг. Спочатку Максим перепрофілював роботу свого ресторану на соціальну підтримку переселенців. У тому ж приміщенні облаштували склад для збору гуманітарної допомоги. З кожним днем ми розуміли, що маємо працювати ще більше і тимчасової ініціативи замало.

Наш друг Костя Гощевський допоміг зібрати повноцінну команду волонтерів, налагодити логістику та знайти контакти постачальників найкращої військової амуніції й техніки для наших Збройних сил.

Так разом із друзями ми заснували організацію «Штаб 24», яка бере на себе відповідальність акумульовувати кошти на підтримку українських Захисників аж до Перемоги. До речі, в назву ми «зашили» дату – 24 лютого, щоб вона щодня нагадувала нам, з чого все почалося та як має завершитися.

Зараз складно прогнозувати дату завершення війни. Кожному українцю болить за те, що відбувається. Попри це, ми налаштовані оптимістично та готові боротися до кінця. Усі спостерігаємо, як у тилових містах – Львові, Івано-Франківську, Луцьку – люди починають відновлювати роботу бізнесу. На мить може здатися, що гостра фаза бойових дій позаду. А тоді ми отримуємо новини з Харкова, Миколаєва та Луганська. Ми також бачимо, як до столиці повертаються люди, як у містах під Києвом відроджується звичне життя. А тоді згадуємо про «Азовсталь» і розуміємо – розслаблятися ще рано.

Чи потрібні волонтери зараз? Питання риторичне та результати нашої роботи кажуть самі за себе.

За інформацією Міністерства Оборони України, станом на початок травня, 56% бронежилетів, які надійшли для нашої армії, забезпечили через різні формати угод Міноборони, 44% з них – зусиллями волонтерських організацій. Щодо шоломів, показники вражають – бо 70% з них захисники отримали саме завдяки гуманітарній допомозі з усіх куточків України та світу.

Ця статистика демонструє, якими важливими є спільні зусилля небайдужих людей. У нас, волонтерів, своя передова і саме завдяки нашій згуртованості вдається робити неймовірні речі.

За свою діяльність «Штаб 24» вже зібрав більше 3 млн доларів на амуніцію для українських військових. За ці кошти наша команда закупила близько 300 тепловізорів, 25 оптичних приладів, понад 500 касок та більше 3 тисяч бронежилетів. Усе це оперативно відправили на передову до хлопців. Що цікаво, волонтерські внески були дуже різні. Хтось може задонатити половину чи третину свого фінансового доходу, а хтось – декілька гривень, проте саме так працює «соціальне радіо».

Зараз команда «Штабу 24» починає розширювати формати фінансової допомоги і шукає нові майданчики для збору коштів. Ми активно співпрацюємо із Криптофондом AID FOR UKRAINE, який створений Міністерством цифрової трансформації та українською криптоком‘юніті. За результатами нашої роботи було оперативно закуплено та передано в гарячі точки спротиву більше 3 тис. бронежилетів та касок, а також сотню тепловізорів, дронів та іншого обладнання. Ми пишаємося нашою спільною роботою. Керівництво Мінцифри постійно на зв’язку із нашим Штабом, разом ми активні та ініціативні. Усі працюють на якісний і, головне, швидкий результат.

Працюючи у волонтерській організації 24/7 ми аналізуємо, що фінансова підтримка військових дійсно дещо просіла. Люди вже не донатять кошти на ЗСУ стихійно, як в перші тижні. Тепер ця допомога більш точкова.

Саме тому волонтерський рух вдається до нових способів краудфандингу: колаборацій із медійними особами, проведення онлайн-стрімів, під час яких лідери думок обговорюють важливі теми, а глядачі донатять кошти, також до організації івентів та культурних подій (благодійних концертів, виставок тощо).

Усі кошти, зібрані під час цих заходів, волонтери ефективно використовують для закупки необхідної амуніції та техніки на передову.

Ми просимо наших громадян не ігнорувати такі ініціативи та розповідати про них своїм знайомим. Благодійні заходи – це новий формат волонтерства та нагадування для кожного з нас про те, що війна триває.

Сьогодні кожен українець включений та інтегрований у процес, спрямований на спільну допомогу для воїнів – героїв, які кожного дня показують загарбникам їхнє місце. Медики щодня воюють за життя наших українців. Підприємці здійснюють релокацію бізнесу та перезапускають економіку. Дипломати та політики продовжують працювати, щоб ми отримували ще більше допомоги від світу. Медіа тримають інформаційний фронт, щодня розвіюючи російські фейки та розповідаючи правду про війну в Україні.

Ми, волонтери, теж не припиняємо боротьбу. Будь-яка сума на рахунку благодійних фондів – це, насамперед, інвестиція в Перемогу України та вільне майбутнє для нас, наших дітей та в гідну старість для наших батьків. І якщо на мить вам стає страшно, згадуйте про Збройні сили, наших добровольців, відважних медиків, волонтерів та усіх, хто щодня підтримує тил. У нас немає інших варіантів – тільки боротьба та впевненість в тому, що переможемо будь-якою ціною.