«Чорні» візи у Львові продають біля Стрийського ринку, – Генконсул РП

15:31, 21 березня 2012

Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд повідомив, що особи, які пропонують людям у черзі до генконсульства за додаткову оплату отримати візи швидше, тепер перемістилися від генконсульства до Стрийського ринку. Про це він сказав 21 березня на прес-конференції.

На запитання про те, як генконсул прокоментує наліпки, які нещодавно з’явились біля генконсульства, на яких були звинувачення Дрозда в тому, що під його прикриттям відбувається мало не торгівля жінками, Ярослав Дрозд пояснив, що оскільки генконсульство спрощує процедуру отримання віз, то представники так званого «чорного» ринку стають не настільки популярними. Відтак, зауважив він, клеєння таких агіток має на меті зіпсувати репутацію генконсульства, знизити довіру до нього і відновити популярність «чорного» візового ринку.

«Консульство працює у Львові вже багато років. З моменту входження Польщі в зону Шенген, довкола консульства з’явилося багато неправомірних сил. Я вже розповідав, людям в черзі пропонували отримати візу швидше, за великі гроші. Львів’яни досвідчені і не входять в такі інтереси, але багато людей приїжджих, їм здається, що це хороший шлях… Такі «посередники» колись стояли біля генконсульства, але оскільки ми вели низку нововведень, то вони тепер стоять біля Стрийського ринку, бо не мають клієнтів», – сказав генконсул Польщі.

Він зауважив, що працюють візові центри, проводиться лібералізація візової політики, інформування людей, але, «як в «Зоряних війнах», темна сторона не здається».

«І з’являються плакати, що я торгую дівчатами, чи що… Це все зроблено з наміром знизити довіру до консульства», – прокоментував Ярослав Дрозд вже згадані наліпки.

Він також повідомив, що контактував з МЗС та місцевою адміністрацію щодо цієї ситуації і повідомив, що пройшов ряд слідчих дій: «Думаю, якийсь результат буде».

Як інформував ZAXID.NET, для того, аби потрапити без черги у Консульство Республіки Польща у Львові для оформлення візи, треба заплатити 500, а у деякі дні – 300 грн, – заявляв 2009 року координатор громадського дослідження у Львові, член консорціуму «Європа без бар’єрів» Андрій Лепак.

Згодом, 2011 року, на сесії у Львівській міськраді обговорювалось питання надання платних послуг з пришвидшення отримання віз біля Генконсульства Польщі у Львові.

Додамо, минулого року з-під будівлі Генерального консульства Республіки Польща у Львові на вул. І. Франка,110 за розпорядженням голови Галицького району Львова демонтували трейлери, у яких надавали послуги ксероксів, посередницькі послуги із заповнення анкет, а також виготовляли фото для документів тощо.