Чорновіл: Євросоюз йде на поступки Україні через Росію

20:25, 24 грудня 2012

Лідери Євросоюзу бачать зараз, що Україна може бути поглинута Росією, а тому готові йти на поступки попри всю складність ситуації і ратифікувати угоду про асоціацію. Про це сказав політик Тарас Чорновіл.

За словами Т.Чорновола, Путіну з даних розвідки в Україні стало відомо, що Янукович має наміри підписати угоду про асоціацію з ЄС і це його розлютило.

"Лідери Євросоюзу бачать зараз, що Україна може бути поглинута Росією, а тому готові йти на поступки попри всю складність ситуації і ратифікувати угоду про асоціацію. Янукович вирішив прискорити цей процес, саме тому й були зроблені певні заяви про можливість вступу в Митний союз. Але це тільки заради шантажу ЄС" – цитує Чорновола УНН.

На його думку, якщо підписання такої угоди з ЄС на саміті в лютому наступного року не відбудеться, то Росія почне дуже жорсткий пресинг України, однак якщо підписання відбудеться, то сторони зможуть говорити на рівних.

"На сьогодні вже немає сумнівів відносно того, чия була ініціатива скасування візиту - вона була однозначно з російського боку, при чому вона була зроблена в грубий недипломатичний спосіб, – сказав екс-нардеп. - Той спосіб, в який російська сторона скасувала візит в останні хвилини перед вильотом української делегації, як правило, веде до розривання дипломатичних відносин".

На думку експерта, така поведінка з російської сторони була продиктована двома причинами. По-перше, Путіну стало відомо, що Янукович має намір зробити заяву, яка розвіє ілюзії щодо можливості вступу України до Митного союзу.

"Оскільки візит зірвався, то значить мова не могла йти про підписання меморандуму з приводу Митного союзу. Я підозрюю, що мала бути зроблена не вигідна Росії заява. Наприклад, заява, яка ставить крапку на ілюзіях щодо Митного союзу, – сказав Чорновіл, - і зрозуміло, що Путіну це зовсім не хотілось чути".

Нагадаємо, угода про асоціацію Україна-ЄС має бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі.

"Угода про асоціацію, включаючи угоду про зону вільної торгівлі, має бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі", - сказав євродепутат.

Е.Брок нагадав, що для підписання угоди України повинні виконати умови, про які йшла мова в резолюції Європарламенту: проведення виборів за європейськими стандартами, створення Виборчого кодексу з урахуванням думки Венеціанської комісії, реформи у правоохоронній системі, скорочення повноважень Вищої ради юстиції.