Колишній депутат Верховної Ради 6-го скликання Тарас Чорновіл обвинувачує міліцію у свідомому затягуванні судового розгляду справи про загибель його батька, лідера Народного Руху України В'ячеслава Чорновола.
"Створюється враження, що ні суддя, ні потерпілі, а саме органи міліції, органи слідства й експерти зацікавлені в затягуванні цієї справи до того часу, поки вона зовсім не зійде нанівець...", - сказав Тарас Чорновіл після засідання Бориспільського міського районного суду Київської області, що розглядає справу про загибель його батька.
Він зазначив, що на засідання 15 липня з усіх понад 10 раніше викликаних свідків прийшов тільки один - колишній заступник голови Бориспільського відділення НРУ, що повідомив загальновідому інформацію про діяльність лідера партії.
При цьому, всі інші ключові свідки - слідчі Пастушенко й Дембицький, які розслідували справу про загибель В'ячеслава Чорновола й експерти, що проводили експертизи його тіла, завзято продовжують не являтися на судові засідання.
Водночас, як зазначив Чорновіл, на попередніх засіданнях деякі запрошені судом експерти поводилися нагло й зухвало, зокрема, заявляючи, що підписали протокол розтину тіла лідера НРУ, навіть не читаючи результати експертизи.
Екс-депутат Ради має намір заявити клопотання про примусове доставлення в суд всіх необхідних свідків, у разі, якщо вони добровільно не з'являться на наступне судове засідання 16 липня.
Чорновіл сподівається, що, не дивлячись на в'ялий перебіг судового розгляду, рішення суду з цієї справи буде винесено взимку 2013 року.
При цьому, він наголосив, що тому що справу почали розглядати ще при старому Кримінально-процесуальному кодексі, то й граничного терміну судового розгляду в нього немає, і судовий розгляд може тягтися роками.
На одному із судових засідань колишній нардеп Геннадій Удовенко сказав, що В'ячеслав Чорновіл знав про замах, що готується на нього, за місяць до своєї смерті.
Нагадаємо В'ячеслав Чорновіл загинув у результаті автокатастрофи на трасі Бориспіль - Золотоноша 25 березня 1999 року.
Автомобіль Toyota, у якому їхав політик, урізався у вантажівку. Представники НРУ із самого початку називали загибель свого лідера політичним вбивством, однак незабаром кримінальну справу про загибель Чорновола було припинено. Надалі її розслідування ще кілька разів відновлялося й припинялося.
У результаті слідство кваліфікувало дії водія КамАЗу за частиною 4 статті 215 Кримінального кодексу в редакції 1960 року (порушення правил безпеки руху й експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що призвело до смерті потерпілого). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.
Перше засідання Бориспільського міського районного суду за цією справою відбулося в лютому 2012 року.
11 червня 2012 року суд Київської області почав дослідження матеріалів кримінальної справи за обвинуваченням водія вантажівки КамАЗ Володимира Куделі в загибелі Чорновола.