ЧС-2014: скромна перемога Мексики і «похорон» збірної Іспанії

00:02, 14 червня 2014

Під час групового етапу чемпіонату світу з футболу у Бразилії збірна Мексики обіграла збірну Камеруну, а національна команда Нідерландів сенсаційно розгромила чинного чемпіона світу, збірну Іспанії.

Мексика - Камерун 1:0

Перший тайм у поєдинку між Мексикою і Камеруном запам'ятався неоднозначними рішеннями суддів, які не зарахували два чистих голи мексиканців.

На 12-й хвилині колумбійська бригада арбітрів на чолі з Вільмара Рольданом помилилася, не зафіксувавши взяття воріт після удару Джовані Дос Сантоса. Хоча у момент передачі мексиканець знаходився на одній лінії із захисником.

Наприкінці судді, зарахувавши положення поза грою, скасували ще один чистий гол збірної Мексики.

Мексиканці більше володіли м'ячем, однак мали проблеми з реалізацією гольових моментів. Відкрити рахунок матчу вдалося аж на 60-ій хвилині.

Спочатку голкіпер збірної Камеруну зумів зупинити швидку атаку мексиканців, однак не встиг перешкодити мексиканцю Перальта добити м'яч у порожні ворота.

До кінця матчу мексиканці вже грали обережніше, не створюючи надто гострих моментів біля воріт Камеруну. У результаті Мексика здобула мінімальну стартову перемогу над Камеруном, заощаджуючи сили перед поєдинками з Бразилією та Хорватією, які належать до однієї з Мексикою групи.

Іспанія - Нідерланди 1:5

П'ятницю, 13 червня, вже встигли охрестити «чорним днем» іспанського футболу. Збірна Нідерландів не лише отримала реванш від збірної Іспанії за програш у фіналі ЧС-2010, а й змусила чинного чемпіона відчути всю гіркоту розгромної поразки.

Спочатку в рахунку повели іспанці, які на 27 хвилині заробили пенальті через фол голландського захисника де Врея проти Дієго Кости. Іспанець Хабі Алонсо чудово справився із завданням, вразивши низом ворота збірної Нідерландів. На той момент іспанці ще не знали, що це буде єдиний гол, гол престижу, у матчі, який назавжди увійде до історії поєдинків чемпіонату світу.

Надзвичайно яскравим у першому таймі був Андрес Іньєста, який кілька разів асистував своїм колегам біля воріт збірної Нідерландів, однак іспанці не змогли взяти ворота суперників.

Феєречним завершенням першого тайму став гол Робіна ван Персі, який у стрибку головою на 44 хвилині вразив ворота іспанців. Так званий гол «рибкою» змусив голландських вболівальників закричати в екстазі, а усіх глядачів аплодувати РВП стоячи.

Увесь другий тайм минув під зіркою збірної Нідерландів, за динамічною і результативною грою якої збірна Іспанії здавалась випадковою групою гравців на полі. У другому таймі голландці ще чотири рази вразили ворота чинного чемпіона. І ні прославлений Касільяс, ні знаменитий захист іспанської зібрної не змогли протистояти напору голландської машини.

На 53 хвилині відзначився Арьєн Робен, який без проблем переграв Піке і Касільяса. А вже за десять хвилин з подачі Снайдера де Врей змусив іспанців втретє витягати м'яча з власних воріт. До кінця матчу залишалось більше 25 хвилин, а Нідерланди вели 3 до 1.

Після цього в іспанців був момент у Сілви, який пробив у ворота голландців, однак судді зарахували офсайд.

На 72 хвилині оформив дубль ван Персі, а на 80-ій велику крапку у цьому матчі постав Робен, який зумів обіграти Серхіо Рамоса, і немов знущаючись над Касільясом, забити п'ятий гол у ворота іспанців.

Збірна Нідерландів стала справжньою сенсацією другого дня ЧС-2014 у Бразилії і святкує неймовірну перемогу - 5:1.