Чверть українців готові зі зброєю в руках захищати рідне місто від зовнішнього агресора

19:03, 28 вересня 2015

У разі іноземної збройної інтервенції чи окупації понад чверть опитаних українців чинили б опір шляхом участі в акціях громадянського спротиву – демонстраціях, протестах тощо, ще близько чверті українців готові взятися за зброю. Такими є результати дослідження, проведеного Київським  міжнародним інститутом соціології.

На запитання «Яким діям Ви б надали перевагу в умовах іноземної збройної інтервенції у Ваше місто чи село?», 23,8% респондентів обрали варіант чинити збройний опір, 28,6% –опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору – таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора. 11%  опитаних виїхали б у більш безпечний регіон України, а 3,2% – за кордон. 13,1% респондентів не робили б нічого, 18,4% – не визначилися зі своєю думкою, 1,9% – відмовилися відповісти.

У разі вторгнення, яке здійснюється іноземним противником, що переважає за силою, 34,4% обрали варіант збройної боротьби. 34,7% надають перевагу ненасильницькій боротьбі (демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора, відмова від співпраці з інтервентом), яку очолюють цивільні особи. 28,5% опитаних не визначилися зі своєю думкою, 2,4% – відмовилися відповісти.

В умовах же іноземної збройної окупації міста чи села, у якому проживають опитані, 25,2% з них чинили б збройний опір,  а 26% –  опиралися шляхом участі в акціях громадянського опору. 11,9% – виїхали у більш безпечний регіон України, 3,4% – за кордон. Не робили б нічого 13,1% опитаних,  18,5% – не визначилися зі своєю думкою, 1,9% – відмовилися відповісти.

У випадку окупації противником, сили якого переважають, 34,2% опитаних виступили за збройну боротьбу, 34,8% –  за ненасильницький опір. 28,7% респондентів не визначилися зі своєю думкою 2,3% – відмовилися відповісти.

Дослідження проводилось з 31 серпня до 13 вересня у всіх регіонах України (крім АР Крим), в тому числі й на територіях Донецької і Луганської областей, які тимчасово не контролюються владою України.